Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bitva Budyně nad Ohří 2017 – Boj o údolí

Bitva Budyně nad Ohří 2017
Bitva Budyně nad Ohří 2017
11.07.2017 13:15 | redakce ZaKulturou.cz

Valais, Wallis, Valle … v různých jazycích se ten kousek země jmenuje různě, ale pořád to znamená totéž: údolí. Dokonce velmi důležité údolí, protože umožňuje průchod mezi dvěma masivy Alp. A toho vína, co tam rostlo a roste! Není divu, že v roce 1475 stalo se také bitevním polem.

To Savojští, jejichž země přiléhá k Valais na jihozápadě, vytáhli se svými ozbrojenci dobýt toto strategické území silou. Místním velitelům nezbylo, než se dovolat spojeneckých smluv a obrátit se s prosbou o pomoc ke svým sousedům na severu, kde začínalo švýcarské Spříseženství, a zejména bojovný kanton Bern. Dorazí ale vojáci pod prapory s medvědem včas?

Průběh válečného tažení Savojských dnešním kantonem Valais budete moci sledovat na vlastní oči dne 12. srpna 2017 na hradě v Budyně nad Ohří, kde se uskuteční již sedmý ročník historické akce „Bitva Budyně“ s mezinárodní účastí (Slovensko, Německo, Francie), tentokráte uvidíte příběh s názvem „Boj o údolí“.

Letos se bude v průběhu programu bitva v příkopu opakovat a budou tedy bitvy dvě (od 13:00 a 16:00)! A nejenom to, diváci nepřijdou o oblíbenou ukázku výcviku s dlouhými píkami, rozptýlení poskytnou muzikanti, šermíři, trh kromě zboží a bohatého občerstvení nabídne i ukázky dobových řemesel, zasvěceného výkladu se návštěvníkům dostane ve zbrojnici nebo při prohlídce tábora a pozváni jsou i tanečníci s ukázkou dvorských tanců burgundské šlechty. Program bude jako již tradičně velmi pestrý, ale děti si jistě najdou čas na stezku rytířských dovedností s disciplínami, které prověří jejich schopnosti stát se malým zbrojnošem či dvorní dámou.

Akci pořádá spolek oživené historie Švýcarská pěchota - Rattenchwanz, z.s. ve spolupráci s radnicí a Nadací Historické a kulturní dědictví regionu města Budyně nad Ohří.

Vstupné: dospělí 120 Kč, děti 60 Kč, rodinné 280 Kč

Podrobnosti najdete na stránce akce http://bitva-budyne.cz/

nebo FB stránce (https://www.facebook.com/bitvabudyne).

Akce se bude konat za každého počasí.

Areál hradu Budyně nad Ohří, 12. srpna 2017, 10 – 18 h., těšíme se na shledanou!


Bitva Budyně nad Ohří 2017
Bitva Budyně nad Ohří 2017
Bitva Budyně nad Ohří 2017
Bitva Budyně nad Ohří 2017


Tagy: bitva, Budyně nad Ohří


Přidej komentář