Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Mikulášská nadílka v Praze – besídky, představení, akce

Mikulášská nadílka v Praze
Mikulášská nadílka v Praze – besídky, představení, akce
01.12.2012 16:02 | redakce ZaKulturou.cz Zúčastněte se 5.-6. 12. některé z Mikulášských besídek, akcí v Praze a okolí… mikulášská nadílka čeká také na Vás i Vaše děti! S Čerty, mikuláši i anděly se budete 5.prosince setkávat v Praze doslova na každém rohu…

Mikulášská na Staroměstském náměstí
- největší mikulášské setkání v Praze

Pravděpodobně největší mikulášská akce se bude, snad stejně jako v předešlých letech, konat 5. prosince večer na Staroměstském náměstí. Desítky, stovky nebo spíše tisíce Mikulášů, čertů a andělů se zde setká opět po roce právě u příležitosti předvečeru oslav svátku sv. Mikuláše (6.12.). Chcete-li se zúčastnit této největší akce v Praze a okolí, doražte ve středu 5.12. večer na Staroměstské náměstí také. Svého čerta s mikulášem rozhodně s sebou! : - )

Vánoční trhy
Zúčastnit se můžete také Vánočních trhů (a to v průběhu celého prosince) a doporovodného programu. Více informací na www.trhypraha.cz


HURVÍNKŮV MIKULÁŠ (1.12. -23.12.)
Helena Štáchová

Když se řekne “Mikuláš”, tak si každý představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl? To se děti dozví v této pohádce!
Režie: Martin Klásek
Výprava: Richard Maška
Hudba: Milan Dvořák

více na www.spejbl-hurvinek.cz


Mikuláš na Malé Straně
Baráčnická Rychta: Dětský mikulášský karneval s Divadélkem Romaneto (5.12. od 17 hodin)
Od 17.00hod. proběhne v Baráčnické rychtě hudební dětský karneval s následnou Mikulášskou nadílkou. Děti i rodiče v maskách vítány, večerní dětská diskotéka s Mikulášem, čertíkem i andělem se soutěžemi a tanci. Dárky pro děti prosíme vzít s sebou.


Čerti na Čertovce (5.12. od 17 do 20 hodin)

Společnost Pražské Benátky s.r.o. připravila pro nejmenší návštěvníky a jejich rodiče mikulášský podvečer na Čertovce. V ulici U Lužického semináře, v místě, kde se kříží poslední oblouk Karlova mostu s kanálem Čertovka bude od 17 do 20 hodin připraven bohatý program. V Pražských Benátkách budou na návštěvníky čekat čerti a samozřejmě Mikuláš, který děti za připravenou písničku nebo básničku náležitě odmění. Na své si přijdou také rodiče, pro než bude připraveno svařené víno, pivo a další občerstvení. Hlavním lákadlem mikulášského odpoledne budou plavby v krytých a vyhřívaných lodích typu Vodouch.


Mikuláš na Kampě
Divadlo Kampa (5.12. od 17:30)
Čert s Mikulášem dorazí letos také do divadla Na Kampě a to od 17:30 hodin.

Jako již tradičně se slaví Mikuláš v divadle Divadle Spejbla a Hurvínka představením Hurvínkův Mikuláš.


Mikulášská akce na Slovanském ostrově - Žofín garden (5.12. 16-20 hod.)

Dětská show plná překvapení a zábavy, soutěže o krásné ceny, perníčky, vánoční skřítci, čertíci, malování hrnečků, bohatý bufet s dobrůtkami…


Letošní mikulášská nadílka v PALLADIU (5.12. 14-18 hod.)

Kdo byl celý rok hodný, nemusí se bát přijít ve středu 5. 12. mezi 14.00 a 18.00 hodinou do PALLADIA. Potkáte tu Mikuláše a jeho pomocníky - čerta s andělem, kteří všechny holky a kluky odmění za hezkou básničku či písničku pravým pardubickým perníčkem s vánočním motivem. Na všechny hodné i zlobivé z vás se těší Mikuláš, čert a anděl!


Mikuláš v Balbínově poetická kavárně (5.12. od 17 hod.)

Balbínův Mikuláš - rodiče informujte se!

Mikuláš naděluje také v KC Novodvorská (5.12. od 16 hod.)
Vánoční písničky a koledy, soutěž masek. Studenti Gymnazia Na Vítězné pláni v rolích Mikuláše, čertů a andělů. Pořadem a soutěžemi provází Petra Machová; svoje oblíbené zpěváky, zpěvačky a skupiny uslyšíte a uvidíte ve Videodiskotéce DJ Jirky Linky. Děti, přijďte v maskách! Pro rodiče: pokud chcete, aby vaše dítě obdrželo dárek přímo od Mikuláše, přineste jej dobře zabalený s čitelným plným jménem a odevzdejte před akcí pořadatelům. Vstupné 30 a 60 Kč


Újezd u Průhonic – Mikulášská besídka od 15.00 a od 17.30 hodin
více na ujezd-praha.cz


Mikuláš v Klubu Mlejn (6.12. od 9 hod.)
Divadlo Věž: Včelí medvídci

Kouzelné představení napsané podle stejnojmenné knížky, plné legračních i napínavých dobrodružství. Těšit se můžete na všechny známé písničky a nové originální melodie Petra Skoumala. Na závěr představení malá nadílka od Mikuláše, čerta a anděla.


Mikuláš na Spartě (6.12. 16-18 hod.)

Velká mikulášská nadílka
děti oslaví Mikuláše společně s hokejisty SpartyTagy: Mikuláš, Mikuláš v Praze, Mikulášská


Přidej komentář