Magazín kulturního dění v Praze a okolí

100°C vyrážejí na jarní část turné k desce Brant Rock

100_clanek
03.03.2009 00:00 | ZaKulturou

Kapela, jejíž první singl Cream z aktuálního dvojalba Brant Rock vyhrál v RGM Hudebních cenách Óčka Domácí videoklip roku, vyráží v těchto dnech na pokračování Brant Rock Tour 2008/09.

Po třech koncertech se slovenskými Swan Bride v Bratislavě (12. 3.), Trenčíně (13. 3.) a Prievidzi (14. 3.) se sexteto přesune do pražské Lucerny. V Music Baru si pak zahraje s další slovenskou formací Lavagance.

Kde se najednou vzalo tolik společných koncertů s východními bratry nám prozradil frontman 100°C Jakub Johánek: „Dlouho víme, že na Slovensku vzniká spousta progresivních stylových projektů, které mají co říct na indie scéně a rádi jim dáme možnost se u nás představit hudebním nadšencům. Swan Bride zastupují mladou energickou postpunkovou generaci a Lavagance jsou zase vyzrálou kapelou (stihli získat už i Aurela - pozn. autora). Navzájem jsme se pozvali na pár koncertů, a tak si po delší pauze zahrajeme před slovenskými posluchači. Věříme, že naše produkce pro ně bude zajímavá.“

Za basákem a zároveň osobou, která stojí za veškerou vizuální prezentací kapely Ondrou „Mojjo“ Urbancem jsme přišli s otázkou, zda-li chystá na jaro něco odllišného od podzimní části Tour a na jaká místa se nejvíce těší: „Určitě, právě teď pracuju na nové audiovizuální show. Mám z toho velkou radost, protože to zatím vypadá moc dobře. Uvidí ji diváci v klubech, které budou naše pojetí z technického hlediska schopné zajistit. Jinak se moc těším, až s klukama opepříme naší Tour hraním na Slovensku“.

100°C budou mít co dělat, naplánovali si totiž jen do června přes 20 koncertů. Na pódiích s nimi budeme moci vidět již zmíněné Swan Bride a Lavagance, dále skupiny No Heros, Prostitutes, Toxique a další.

Aktuální seznam koncertů a další informace najdete na www.100c.cz. nebo na www.myspace.com/100c.
Přidej komentář