Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bíííbap – šuby duby – důlja dap – bzzzzzz aneb Jak jazzovali klasici

bibap-clanek
22.04.2009 00:00 | ZaKulturou
Koncert pro děti: Bíííbap – šuby duby – důlja dap – bzzzzzz aneb Jak jazzovali klasici

O tom, že koncerty klasické hudby mohou být zábavné a hravé se mohou přesvědčit malí i velcí návštěvníci koncertu Pražské komorní filharmonie pro děti, který se uskuteční v sobotu 25. dubna 2009 v 10.00 a 13.30 hod. ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Lákavý název koncertu Bíííbap – šuby duby – důlja dap – bzzzzzz aneb Jak jazzovali klasici již napovídá, že tentokrát bude znít jazzová a jazzem ovlivněná hudba. O její strhující podání se postará osoba povolaná – známá zpěvačka Jana Koubková, která vystoupí jako host koncertu. Neméně důležitá bude divadelní složka pořadu, jež na pódium Rudolfina přivede hravé školáky, hodnou paní učitelku a také pohádkové a zvířecí postavy. Řada dětí si jistě oblíbí postavy nezbedného žáka Káji Rybízka, jeho snaživé spolužačky Vlaďky Čilé či paní učitelky Violy Dřevěné. V programovém letáku ke koncertu navíc malí návštěvníci naleznou křížovku a budou se moci zúčastnit vědomostní soutěže. Dobře bavit se jistě budou všechny děti a také jejich rodiče, babičky, dědečkové či strýčkové a tety.

Program koncertu připravil režisér Vladimír Jopek a divadelníci z Malého Vinohradského divadla, kteří na koncertu také účinkují a na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina rozehrají řadu vtipných scének, jimiž uvedou hrané skladby. Orchestrální skladby zahraje Pražská komorní filharmonie pod taktovkou svého mladého šéfdirigenta Jakuba Hrůš

Koncert je zaměřen na témata pro děti důvěrně známá - na kouzelný svět pohádek a jejich hrdinů, na zvířátka a jejich příběhy či na oblíbené knížky -, u nichž se děti mohou opřít o konkrétní představu.

Pražská komorní filharmonie pořádá koncerty pro rodiče s dětmi již devátou sezonu
a byla prvním orchestrem v České republice, který speciálně koncipované zábavné pořady o klasické hudbě začal připravovat. Tyto pořady se staly velice oblíbenými a dokáží vyprodat Dvořákovu síň Rudolfina.

Více informací včetně videodokumentu o dětských koncertech naleznete na http://www.pkf.cz/koncerty-pro-deti.htmlPřidej komentář