Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava papírových modelů „PAPÍROVÉ ŽNĚ“

27.11.2008 00:00 | ZaKulturou
Od 28. listopadu do 18. ledna bude v Národním zemědělském muzeu Praha k vidění výstava více než dvou stovek sestavených papírových modelů především zemědělské techniky a architektury. Centrum papírových modelů o.s. zde bude prezentovat několikaletou práci svých členů a spolupracovníků. Výstavou tak po čtyřech letech naváže na tehdejší výstavu „Papírové léto“.

Prostřednictvím více než dvou stovek sestavených modelů pětadvaceti českých tvůrců se návštěvníci seznámí s miniaturami mlýnů a statků, traktorů a kombajnů, ale i figurek domácích a hospodářských zvířat. Vedle zemědělských témat nalezli autoři modelů další inspiraci i v potravinářství a lesnictví.

Velkou část modelů zapůjčil pro výstavu „Papírové žně“ Michal Kavalier, jeden z nejlepších českých papírových modelářů. Výstavu doplňují ukázky neslepených papírových modelů a vystřihovánek ze sbírky Josefa Kropáčka.

Výstava „Papírové žně“ je umístěna v sále ve zvýšeném přízemí budovy NZM Praha (Kostelní 44, Praha 7 – Letná). Přístupná je denně od 9 do 17 hodin, s výjimkou pondělí.Přidej komentář