Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Baráčnická rychta: Pocta V. Havlovi – Husa na provázku – PRASE aneb Václav Havel’s Hunt for a Pig

Husa na provazku - Prase
Pocta V. Havlovi – Husa na provázku – PRASE aneb Václav Havel is Hunt for a Pig
26.12.2011 00:59 | redakce ZaKulturou.cz Baráčnická rychta ve spolupráci s divadlem Husa na provázku obnovuje tradici divadelních představení na Rychtě. K poctě nedávno zesnulého Václava Havla hostí Salon Baráčnické rychty představení pozapomenuté Havlovy hříčky Prase.
Hra Prase je unikátním představením, nedostala se ani do Havlových sebraných spisů. Husa na provázku hraje toto představení teprve od loňského března.

16.1. 2011 se uskuteční v Baráčnické rychtě představení PRASE aneb Václav Havel's Hunt for a Pig a to jako pocta nedávno zesnulého Václava Havla. Přijďte se podívat také Vy…

Kulturní akce byly vždy nedílnou součástí Baráčnické rychty, podtrhující symboliku ducha vlastenectví, vzdělání, obrody českého národa. Na tuto tradici bychom nyní společně rádi navázali.

Je nám ctí, že můžeme návštěvníkům Baráčnické rychty nabídnout představení spisovatele, dramatika, pana prezidenta - Václava Havla.

Více informací o hře:

Prase aneb Václav Havel´s Hunt for a Pig
Zcela neznámý(autorem nezařazený do sebraných spisů)Havlův text na téma Češi a svět. Děj příběhu: Anglický novinář chce se dozvědět všechno o naději Evropy,české duši a Gorbačovovi. Tedy jede za Havlem na Hrádeček, chce s V. H. debatovat,dovozovat, žonglovat s hlubšími významy i mělčími podtexty. Dozví se však nakonec jediné: Jděte už všichni do prdele! A to je přitom Václav Havel velký humanista...Nebýt ovšem toho prasete...Součástí inscenace Vladimíra Morávka jsou zpěvy duše české z opery Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany v provedení sebraného sboru Hlubina Brno.

Více informací o Salonu Baráčnická rychta: http://www.zakulturou.cz/katalog/ostatni/salon-baracnicka-rychta.html

Vstupenky můžete objednávat zde: http://baracnickarychta.cz/cz/kulturni-akce/16012012


Tagy: Baráčnická rychta, divadlo, hra Prase, Husa na provázku, Václav Havel


Přidej komentář