Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadelní skupina TEATRO PANTOMISSIMO uvede inscenaci Dante – Light in a Darkness

TEATRO PANTOMISSIMO
TEATRO PANTOMISSIMO
28.05.2009 21:43 | 2. června od 20 h uvede skupina moderní pantomimy Teatro Pantomissimo nové představení s názvem Dante – Light in a Darkness. To uzavře celistvou řadu inscenací s názvem DARK TRILOGY, jejíž druhý díl Smrt Markýze de Sade – On the Dark Road byl minulý rok mimo jiné uveden na mezinárodním divadelním festivalu UNIDRAM v Postupimi.

Představení Dante – Light in a Darkness obsahuje surreálnou a dekadentní poetiku s prvky fyzického divadla a moderního tance. Od motivu nenaplněné lásky v prvním díle (Virginie – in a Dark Place), k motivu lásky umírající, rodící se v oparu vzpomínky v díle druhém (Smrt Markýze de Sade – On the Dark Road) se na scéně objevuje láska vášnivá, hříšná, ďábelská.

V hlavní roli uvidíme výraznou postavu českého nezávislého divadla Miřenku Čechovou a Radima Vizváryho. Oba dva jsou zároveň zakladateli skupiny Teatro Pantomissimo, která se kromě uvádění inscenací pro dospělé věnuje i tvorbě pro děti. Čechová je zároveň jednou z hlavních postav rychle expandující divadelní skupiny Spitfire Company, jež veřejnost i kritiku zaujala především představením Svět odsouzencův a Chaplinův Proces. V posledně jmenované hře herecky exceluje také Vizváry.

Dante – Light in a Darkness vzniká opět ve spolupráci s režisérem Petrem Boháčem, jež se tak podepíše pod celou DARK TRILOGY. Výtvarnou stránku představení má na starosti talentovaná Lucia Škandíková a Petra Vlachynská, obě jsou zároveň autorkami kostýmů. Světelný design vytvořil Martin Špetlík, stálý spolupracovník skupiny Krepsko a Spitfire Company.

Soubor Teatro Pantomissimo ve své tvorbě propojuje mimické herectví s fyzickým divadlem. Představení skupiny jsou aktuální, provokují. Teatro Pantomissimo pravidelně vystupuje v České republice a v zahraničí. Kromě tvorby pro dospělé se skupina věnuje také uvádění představení pro děti. V nich prezentuje tradiční formu mimického divadla, která je dětem velmi blízká. Nejaktuálnějším dětským představením skupiny je hra s názvem Vagabundi, jež měla premiéru 18. května a v nejbližší době bude uvedena na několika divadelních festivalech.

Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry, režijní spolupráce: Petr Boháč, hudba: Matouš Hekela, J. S. Bach, kostýmy a scéna: Petra Vlachynská, Lucia Škandíková, light design: Martin Špetlík, produkce a PR: All Art o. s., Hana Kubáčková

Představení vzniklo za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a v koprodukci s Experimentálním prostorem Roxy/NoD

TEATRO PANTOMISSIMO: DANTE – LIGHT IN A DARKNESS 2. června, 20 h, Roxy/NoD, Dlouhá 33, Praha 1, rezervace vstupenek: info@roxy.cz předprodej v síti Ticketstream a v Roxy/NoD, denně 14-22 h

Přidej komentář