Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Indická kuchyně – dokonalý festivalový mix chutí a vůní

Festival indicke kuchyne
Indická kuchyně
15.09.2011 13:17 | Snad každému se při pomyšlení na Indii vybaví zářivé barvy, hlasitá hudba, bollywoodské filmy, tanec a vůně orientálního koření. Právě rozmanité koření, které díky svému příznivému působení na zdraví činí indickou kuchyni nejen výtečnou, ale také zdravou, je hlavní složkou indických jídel. Přesvědčit se o tom můžete v týdnu od 19. do 25. září v rámci Festivalu indického jídla.

V indickém jídelníčku se převážně setkáváme s různě upravenou zeleninou a luštěninami, které ale jistě potěší i zapřisáhlé milovníky masa. Podle náboženství a regionu je však i maso součástí stravy Indů, jeho úprava je pak vynikající a rozhodně umí překvapit i znalce.

Žádný stát, a někdy dokonce ani sousedící vesnice v Indii nepřipravují konkrétní pokrm stejně, což v sobě skýtá neustálé překvapení a tím i fakt, že se indická kuchyně nikdy neomrzí. Mnoho receptů se v průběhu historie předávalo v kruhu rodiny a docházelo k různým obměnám v závislosti na postavení, náboženství i regionu, ve kterém rodina žije. Proto neexistují dva indičtí kuchaři, kteří by dané jídlo uvařili přesně stejným způsobem. Přesto však připravené pokrmy pokaždé obsahují to, co je základem indické stravy: báječný zážitek, dokonalý mix chutí a vůní a příjemný pocit zdravého zasycení.

A ve které ze šesti zúčastněných restaurací vytvoří mix nejdokonalejší? Vyzkoušejte a následně hodnoťte na www.indianfoodfestival.cz!


Pozor SOUTĚŽ!

Pošlete své fotografie, které pořídíte během Indian Food Festivalu na téma „Ten nejlepší okamžik“ na e-mailovou adresu soutez@bollywood.cz do 28. září 2011.
Pět nejlepších vybereme a oceníme dárkovým balíčkem z prodejny Čapátí a 2 lístky na Festival bollywoodského filmu (6. – 9. října 2011, www.bollywood.cz). FESTIVAL INDICKÉHO JÍDLA – INDIAN FOOD FESTIVAL Kdy: od 19. do 25. září 2011 Kde: ve vybraných restauracích: Curry House (Novákových 7, Praha 8) Golden Tikka (Kateřinská 42, Praha 2) Indian Jewel (Týn 6, Praha 1) Klub cestovatelů (Masarykovo nábř. 22, Praha 1) Mailsi (Lipanská 1, Praha 3) The Pind (Korunní 67, Praha 3) Více na www.indianfoodfestival.cz


Přidej komentář