Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Street Food Festival Holešovice – Ulice, jak ji neznáte!

Street Food Festival Holešovice
Street Food Festival Holešovice
22.04.2016 00:41 | redakce ZaKulturou.cz

STREET FOOD FESTIVAL(SFF) oslaví 2 roky a kde jinde než tam, kde začal, tedy u klubu Cross (Plynární 1096/23, Praha 7), tentokrát ovšem na dvakrát větším prostoru… na Cross Square (https://www.startovac.cz/projekty/cross-square/). Přijďte v neděli 15. května a můžete se s námi radovat a ochutnat, jak se street food u nás od té doby nádherně zabydlel a kam se posouvá.

Suma sumárum máme za sebou SFF u Crossu(květen 2014, více než 5000 návštěvníků), SFF v brněnské Industře(srpen 2014, více než 3500 návštěvníků) SFF na Výstavišti v Holešovicích(říjen 2014, více než 14000 návštěvníků), červencový SFF na Nákladovém nádraží Žižkov(červenec 2015, asi 5000 návštěvníků), pravidelné menší Street Food Jamy u Crossu a konečně dvoudenní festival SFF v Kampusu(říjen 2015, více než 9 tisíc návštěvníků).

Heslo festivalu zůstává „…každý sám za sebe a všichni pro vás…“. 

Profesionálové i amatérští performeři se i letos představí s tím nejlepším ze street foodu. Na SFF se prezentuje jídlo ulice. Tedy jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze, inspirovaný buď zajímavým zahraničním streetfoodem(např. galetky a palačinky, sekaná v housce, hamburgery, pizza, tacos, falafel, sendviče, polévky, ale i sushi nebo Pho), nebo vylepšením streetfoodu místního. Chceme se vrátit k samotným kořenům street foodu a zachovat ho v jeho naprosté jednoduchosti a účelnosti, bez zbytečných příkras.

Proto jsme se rozhodli ke změnám především v oblasti sladké nabídky. Rádi bychom nabídli skutečné pouliční jídlo, a proto chceme vyměnit makronky, cupcaky, dorty apod. za dobroty, které více ladí s myšlenkou SFF a tím pobídnout ke kreativitě a vymýšlení alternativ(např. churros, lívance, zmrzlina apod.).

Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je jednou ze zásadních myšlenek SFF. Zároveň se SFF zaměřujeme i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných koncepcí.

Akce je pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě, v multikulturní prostředí se cítí jako doma, rádi se poznají s lidmi z nejrůznějších koutů světa a baví je netradiční prostory, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít prostě pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu.

Desátek (tedy 10% z denního obratu), který dostaneme od amatérů, už tradičně věnujeme na nějaký smysluplný projekt.

Více informací i průběžné doplňování konkrétních profíků i amatérů, kteří nám předvedou skvělou pouliční kuchyni, můžete najít zde:

Stránka: https://www.facebook.com/streetfoodfestivalcz

Událost: https://www.facebook.com/events/1689532477993338/Tagy: Holešovice, Street food festival


Přidej komentář