Magazín kulturního dění v Praze a okolí

„Meky“ Žbirka vystoupí U Tří lvů. Pozve si Marthu

promo01
Miroslav Žbirka vystoupí spolu s Mathou ve studiovém sále ČRo v Českých Budějovicích
28.11.2016 17:24 | Ladislav Lhota

Stálice česko-slovenské populární hudby Miroslav „Meky“ Žbirka vystoupí ve středu 7. prosince od 19 hodin ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Zazní největší hity a novinky z posledního alba, natočeného ve slavných studiích Abbey Road. Unikátní akustický koncert odvysílá budějovická stanice živě na jihočeské frekvenci 106,4 FM a webu budejovice.rozhlas.cz.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jak uvádí Petr Meškán, šéfredaktor Českého rozhlasu České Budějovice, koncertní dramaturgie každý půlrok plánuje vystoupení velké hudební hvězdy. „Vzhledem k velmi dobrým osobním kontaktům se nám podařilo domluvit Miroslava Žbirku. Meky, jak mu důvěrně říkáme, má velmi kladný vztah k veřejnoprávním rozhlasovým studiím. V Budějovicích odehraje jedinečné vystoupení postavené přímo na míru našemu vysílání a také podmínkám studiového sálu.“

Letos na jaře se stal velkou událostí koncert Laca Decziho, který odvysílá ČRo České Budějovice ze záznamu na Silvestra. Speciálním hostem exkluzivního koncertu Miroslava Žbirky bude zpěvačka Martha, se kterou „Meky“ nazpíval jeden ze svých hitů Čo bolí to prebolí. O hudební doprovod se proslulému slovenskému zpěvákovi postarají špičkoví muzikanti Karel Heřman (klávesy), Jan Ponocný (kytara) a Honza Horáček (kytara, klávesy).

Posluchači Českého rozhlasu České Budějovice mohou navštívit koncert. Stačí pozorně od 1. prosince sledovat vysílání a v okamžiku, kdy zazní písnička Miro Žbirky, zavolat na číslo 386 355 444. Nejrychlejší telefonující vyhraje dvě vstupenky do hlediště studiového sálu. Soutěž o vstupenky odstartuje ve čtvrtek 1. prosince paralelně na webu budejovice.rozhlas.cz. Tentokrát nebude možné získat místenky v den koncertu v rozhlasové recepci.

(tzr – lho)
Promo foto z archivu M. ŽbirkyPřidej komentář