Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Loutky a dekorace ze známých Večerníčků v Polabském muzeu v Poděbradech – atraktivní výstava nejen pro děti

Výstava loutek a dekorací z večerníčků
Výstava loutek a dekorací z večerníčků
08.09.2016 18:13 | redakce ZaKulturou.cz

Polabské muzeum v Poděbradech zahájilo tématickou výstavu loutek a dekorací z českých animovaných pohádek nazvaných "Chaloupka na vršku" a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové.

Poutavá výstava je umístěna v prostoru Polabského muzea v Poděbradech. Nabízí unikátní expozici originálních loutek a dekorací z více než 25 českých pohádek. Malé i odrostlejší návštěvníky provede historií a vývojem animovaných pohádek, které u nás mají dlouhou a úspěšnou tradici. Připraveno je promítání půvabného večerníčkovského seriálu Chaloupka na vršku a workshop, ve kterém si děti budou moci vyzkoušet malování a jednoduchou animaci. „Rádi bychom představili loutkářské umění z bezprostřední blízkosti, pozvali návštěvníky do světa fantazie a kouzelných příběhů. Připomeneme večerníček Chaloupka na vršku, Vánoční koledy, seriál Kostičky, Pinocchio, Paní Bída a další oblíbené tituly. Svým zaměřením a pojetím je tato výstava vskutku ojediněle koncipovaná tak, aby zaujala, pobavila a přilákala rodiny s dětmi i širokou veřejnost,“ konstatuje autorka výstavy Jana Sommerová, která v předcházejících letech realizovala úspěšné výstavy "Večerníček slaví 50 let" "Česká filmová loutka" nebo výstavu "RETRO" v Tančícím domě.

Výstava “Večerníček z Chaloupky na vršku v Polabském muzeu je otevřena: od úterý do neděle 9 – 17 hodin.

Muzeum sídlí od roku 1906 v budově nejstarší poděbradské školy středověkého původu, přestavěné v roce 1846, která v roce 2009 a 2010 prošla náročnou rekonstrukcí. Je zde prezentována nová stálá expozice "Příběh Polabí", která je průběžně doplňovaná krátkodobými výstavami. Součástí muzea je i památkově chráněný středověký špitál.Tagy: dekorace, loutky, Poděbrady


Přidej komentář