Magazín kulturního dění v Praze a okolí

3. ročník festivalu Otevřený Žižkov

Otevřený Žižkov 2010
Otevřený Žižkov 2010
08.09.2010 20:45 | redakce ZaKulturou.cz

Třetí ročník festivalu Otevřený Žižkov představí 38 účinkujících skupin, divadel a výtvarníků a odehraje se na 6 místech. Akci připravuje občanské sdružení Progressio, které na závěrečném dni na Parukářce spolupracuje s ArtEkem, os. Festivalovou scénou se stane i Nákladní nádraží Žižkov, kde se představí mladé umění.

Třetí ročník festivalu Otevřený Žižkov chce naplnit cíl, který si předsevzalo v minulém ročníku a otevřít Žižkov všem lidem se zájmem o kulturu v této čtvrti. Nejedná se o pouhou přehlídku jednoho žánru – rádi bychom zpříjemnili posezení v hospůdkách netradičními koncerty a představeními, otevřeli uzavřené prostory a i do budoucna hledali odpovědi na otázku, zda je opravdu Žižkov pražským Montmartrem.

Oproti předchozímu ročníku se akce rozrostla o dva dny, přičemž pro příští ročníky počítáme s podstatně větším počtem jak účinkujících, tak i míst konání. Přestože letošní Otevřený Žižkov je dělán s minimálním rozpočtem, který kompenzuje nadšení pořadatelského týmu, podařilo se připravit celou řadu akcí de facto „na koleni“ a za nemalé pomoci všech účinkujících – i proto je náš festival jistým unikátem.

Zajímavostí letošního ročníku jsou bezesporu tři večery na Nákladovém nádraží Žižkov. To poslouží jak první akci – happeningu Barevnému pozření, tak i středečnímu FŘESH FĽESH: Best Of!, který systematicky prezentuje zajímavosti z oblasti mladého umění, a čtvrteční party KinoCircus, na které se návštěvníci budou moci nejen vyřádit, ale též kupříkladu vyzkoušet Vjing.

Závěrečnou akci (sobota 11. 9. od 14:00 – 22:00) připravilo občanské sdružení Prograssio ve spolupráci s ArtEko na Parukářce – návštěvníci se tak mohou těšit nejen na koncerty, ale i informační stánky.

Myšlenkou celé akce je otevření Žižkova, a proto bude na všechny akce vstup volný.

Kontakt:
info@otevrenyzizkov.cz
www.otevrenyzizkov.czTagy: festival


Přidej komentář