Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bitvu národů zahájí průvod 400 bojovníků na Hradčanském náměstí

Bitva národů
Bitva národů - česká reprezentace
04.05.2016 16:40 | redakce ZaKulturou.cz

Již tento týden vypukne na pražském Petříně Mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji – Bitva národů. Turnaje se letos zúčastní přes 750 bojovníků z více než 30 zemí světa, kteří změří svoje síly hned v několika disciplínách. Český tým nasadí tento rok do boje 40 bojovníků, z toho 3 ženy, již se budou snažit vylepšit své loňské umístění, kdy se probojovali do vyřazovacích bojů. Mezinárodní klání se v České republice uskuteční již podruhé v řadě, a to od středy 5. do pondělí 9. května.

„V letošním roce nasadíme do boje více válečníků než v loňském roce. Do duelů se postaví tři ženy a tři muži. Mezi nimi i Pavla Markupová, která bude chtít vybojovat cenný kov, v minulém roce totiž skončila těsně pod stupni vítězů, pátá,“ říká Tomáš Gajdošík, tiskový mluvčí České reprezentace, a dodává: „Letos jsme postavili také tři týmy na boj pěti proti pěti a také jednadvacítku do královské disciplíny.“

Zahajovací ceremoniál

Stejně jako při minulém ročníku proběhne slavnostní ceremoniál k zahájení Bitvy národů na Hradčanském náměstí. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 6. května od 10 hodin. Prezentovat se zde bude 400 válečníků z celého světa.

Program nabídne pro každého něco

Program mistrovství světa odstartuje již ve čtvrtek prvními koly duelů. Po pátečním slavnostním zahájení proběhnou první masové bitvy v královské disciplíně 21 proti 21 a také v soubojích pěti proti pěti. V sobotu se uskuteční další souboje pěti proti pěti ve skupinách E až L.


Nedělní program zahájí souboje žen tří proti třem, kde se ihned během dopoledne rozhodne o prvních vítězích Bitvy národů 2016. Poté budou na programu vyřazovací boje v duelech a v soubojích pěti proti pěti. Pondělí pak nabídne finálové souboje v duelech, soubojích pěti proti pěti i v masových bitvách 21 proti 21. Během poledne se také vyhlásí vítězové soutěže o nejautentičtější kostým a středověkou zbroj.

Středověký tábor s dobovou kuchyní

V průběhu celého mistrovství bude k vidění i autentický středověký tábor, kde bude k vidění nejen život válečníků, ale návštěvníci zde budou moci vyzkoušet i středověkou kuchyni nebo lahodné nápoje. Řemeslníci budou nabízet nejen zajímavé suvenýry, ale i výzbroj pravého válečníka. Pro ty nejmenší pak bude připravena dětská aréna, ve které si vyzkouší boj na vlastní kůži, vše samozřejmě bezpečně.

Kompletní program je k nalezení na www.bitvanarodu.cz.


Tomáš Gajdošík
Bitva národů
Bitva národů
Bitva národů


Tagy: Bitva národů


Přidej komentář