Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bros n Beasts pokřtí v Roxy novou desku Living in the Now

Living in the Now
Living in the Now
06.11.2014 17:51 | redakce ZaKulturou.cz

Kapela Bros 'n' Beasts vydává svou druhou desku s názvem Living in the Now. Na albu hudebníci pracovali dva roky s americkým producentem Geoffem Tysonem. Křest se bude konat v pondělí 10. listopadu v pražském klubu Roxy v rámci Free Mondays. V plánu je také několik koncertů po ČR, hlavní koncertní šňůra se připravuje na rok 2015. V jednání jsou také koncerty v Německu a Velké Británii. Album je k dispozici ke stažení od 1. listopadu, například na iTunes a Google Play, do prodeje půjdou i klasické nosiče.

Pro křest v pořadí druhé desky zvolili Bros 'n' Beasts klub Roxy a akci Free Mondays. „Chtěli jsme se o ty skvělé pocity z dokončení alba podělit s co nejvíce fanoušky, proto jsme se rozhodli, že koncert bude téhle akci, kde je vstup zdarma, vysvětlil bubeník kapely Vojtěch Lambert. Už teď kapela eviduje na svém Facebookovém profilu přes 100 přihlášených návštěvníků koncertu.

Na novém albu fanoušci najdou celkem osm skladeb včetně singlů 1984 a Living in the Now. Na výsledné podobě desky se zásadně podílel americký producent Geoff Tysson, který v minulosti spolupracoval třeba s Duran Duran, členy Guns ‘n‘ Roses a odjel také turné s Queens of the Stone Age. „Geoff má velký podíl na konečném zvuku desky, stavbě songů a hlavně jejich hitovosti. Odvedl s námi kus práce a my jsme za to moc vděční,“ říká zpěvák BNB Scott De Castro.

Deska vznikala poměrně dlouho, téměř dva roky. „Na albu jsme pracovali tak dlouho proto, že jsme si chtěli být jistí, že to bude skvělá deska. Proto jsme taky letos odjeli na kapelní soustředění, abychom písním společně vtělili duši. Každá skladba na albu je jedinečná, protože stojí na skutečných událostech, je v nich to, čím jsme skutečně procházeli," komentuje vznik alba Scott De Castro.  Aby bylo album komplexní, angažovala kapela umělce Richarda Fischera, který se postaral o netradiční design. Deska je tak vydána na kartonovém papíru s grafikou na motivy amerických road movies.

Do konce roku odehrají Bros 'n' Beasts několik koncertů po České republice, s novým albem se chystají i za hranice. V plánu je společné vystoupení s kapelou Lo Dost ve Velké Británii a koncerty v Německu. Naživo zahrají také v některém z příštích pořadů Tečka páteční noci na ČT ART. Více o kapele se dozvíte na webu www.brosnbeasts.cz

CD LIVING IN THE NOW - INFO

1. Dark Star

2. Backstage Girl

3. Backyard

4. Punk

5. Nineteen Eighty Four

6. Living in the Now

7. This is You

8. Only your Life

 

Performance:

Scott De Castro – vocals, electric guitar, acoustic guitar

Martin Lambert – electric guitars

Vojtěch Lambert – drums, percussions

Ondřej Jirman – bass guitar

All lyrics by Scott De Castro (except for 1, 6, 8 by Scott De Castro, Geoff Tyson)

All songs written by Scott De Castro, Martin Lambert, Vojtěch Lambert, Ondřej Jirman

All songs produced by Geoff Tyson, Bros `n` Beasts

 

Recorded at Studio Faust Records & BNB Studio

All songs mixed by Geoff Tyson

All songs mastered by Ian Kelosky

Cover art design by Richard Fisher

Graphic design by Pavla Hromková

Released by Bros `n` Beasts, www.brosandbeasts.com

Geoff Tyson Music ASCAP and Intergram, www.geofftyson.comTagy: křest CD, Roxy


Přidej komentář