Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Buchty a loutky dětem

Buchty a loutky dětem
Buchty a loutky dětem
08.09.2010 15:53 | redakce ZaKulturou.cz

Po loňském úspěchu s Pohádkovou Kinského zahradou na Smíchově pořádají Buchty a loutky již třetí ročník festivalu Buchty a loutky dětem. V Musaionu /Musaion - Národopisná expozice NM, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5/ a v jeho blízkosti budou v sobotu 18.9. v čase mezi 11. až 18. hodinou pro děti a jejich rodiče nachystána loutková představení spřátelených divadel, po celý den budou probíhat výtvarné dílny a hry, piknik, buchtobazar hraček a knih pro děti i prodej nových buchtotriček, knížek a dobrot. Vyvrcholením bude Koncert v 17:00, na kterém Buchty a loutky ve své hudební sekci Klacky a větve zahrají písničky z nového hudebně-klipového projektu Popeláři jedou.

Festival se koná ve spolupráci s Národním muzeem, Švandovým divadlem, Městskou částí Praha 5, Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury ČR.

BUCHTY A LOUTKY DĚTEM Pohádková Kinského zahrada na Smíchově sobota 18. září 11h-18h

pohádky pro děti od tří let 11h Tři přadleny /Tichý jelen 12h Patla a Matla /Tomsa Legierski a Radim Vizváry 12h Dešťová víla /Johana Vaňousová a Tomáš Podrazil 13h30 Sněhurka /Lokvar 14h30 Sneguljčica /Mini teater Lublaň 14h30 V širém poli hruška /Hana Voříšková a Helena a Jiří Vedralovi 15h30 O nepořádném křečkovi /Divadlo jednoho Edy 16h Červená Karkulka /Divadlo z praku 17h koncert pro děti a jejich rodiče Popeláři jedou /Buchty a loutky – Klacky a větve

11h – 18h buchtohry v zahradě a v muzeu buchtodílny: Papír? Origami! Korálky? Navlékat! Hřebíky? Zatloukat! buchtobazar hraček a knih: Máte doma hračky nebo knížky, které vás už nebaví? Vyměňte je! buchtomňamky a dobroty: Dobrá výživa bohatá na dobrou chuť. dětská trička bububuchty: Prasátko na bříšku? Fleky povoleny!

Kontakt: www.buchtyaloutky.cz, facebook produkce Daniel Schenk, +420 776 572 685, info@buchtyaloutky.cz Kristina Maděričová tel. +420 728 401 309, kristina.madericova@seznam.cz

Buchty a loutky – nezávislý loutkový divadelní soubor, který působí již 20. sezonu, má na repertoáru 7 inscenací pro děti a 8 titulů pro dospělé, v nichž zpracovává se svou nezaměnitelnou poetikou klasické tituly literární i filmové, či přináší autorskou tvorbu. Se svými inscenacemi s originální scénografií a původní hudbou vystupuje po celých Čechách i v zahraničí- Evropa, Japonsko, Tchaj-wan, USA, Kanada, Mexiko.
V roce 2006 natočil celovečerní loutkový film pro dospělé Chcípáci, který nyní nabízí na DVD. Vloni měl premiéru netradičně dokumentární film s názvem SEDMNÁCT režiséra Tomáše Petráně o životě, snech a divadelních zkušenostech Buchet a loutek. Filové tvorbě se Buchty a loutky věnují soustavně, jak tvorbou vlastních klipů a krátkých filmů, tak spoluprací se známými jmény filmového plátna: Jan Svěrák - Kuky se vrací, Lars von Trier- Antikrist a další.
Soubor vznikl v r. 1991 v Chebu, kde se ocitli společně v divadelním angažmá čerství absolventi loutkářské fakulty. Od roku 1994 působí v Praze. V současné době má stálou scénu v Praze ve Studiu Švandova divadla, kde hraje jako stálý host. V loňském roce Buchty a loutky odehrály skoro 250 představení v Čechách i v zahraničí. Stále hledají nové cesty, obrazy, zvuky. A nové diváky...Tagy: loutkové divadlo, pohádky


Přidej komentář