Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čajomírples v Novoměstské radnici

Čajomírples
Čajomírples
01.02.2015 22:44 | redakce ZaKulturou.cz

„Přijďte tančit a ochutnávat“, zve organizátor třetího ročníku Čajomír plesu na netradiční degustační událost

Kapela Voila! roztancuje třetí ročník Čajomír plesu ve Velkém sále, Novoměstské radnice

Plesová sezóna začíná a nabídka žánrů je rozmanitá. Můžete zavítat na ples myslivců, hasičů, strojařů nebo mažoretek. Milovníci dobrého čaje mají tento rok příležitost zúčastnit se třetího ročníku tanečně degustační události s názvem Čajomír ples aneb ples čajových profesionálů a jejich přátel. „Přijďte tančit a ochutnávat“, zve Jaromír Horák, hlavní organizátor. „ Je to ples plný chutí, barev, tance a vášní“, dodává.

Ples se uskuteční v pátek 13. února 2015 od 19-ti hodin v prostorech Velkého sálu Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze. Hudební produkce a čajové bary budou vybízet k ochutnávkám a tanci. Program zážitkové gastronomie obsahuje degustace výběrových sklizní od předních dovozců čaje a bylin do České republiky. Milovníci jemných vjemů se můžou těšit na prezentace přírodních parfémů a vůní z cizokrajných zemí.

Hvězdou tanečního programu bude mladá česko-slovenská hudební formace VOILA!  Jejich hudba se dá charakterizovat jako namixované retro složené z chansonu, swingu, reggae, jazzu, twistu, hip hopu i popu. Zvítězili v soutěži Český tučňák 2013 a v současné době dobývají přední příčky českých hitparád.  Hudební produkci doplní Tea Jay Ivo s nespoutanou francouzsko-latinskou hudbou.

K čaji se budou také podávat čerstvé francouzské crêpes. Hosté plesu si užíjí atmosféru stylového francouzského pohoštění v podobě ,,Salon de Thé“, od  prestižní značky čajů francouzské rodinné firmy Dammann Frères, hlavního partnera Čajomír plesu 2015. Historie této značky se datuje  od roku 1692, kdy získal první z rodu Damamů od francouzského krále Ludvíka XIV. privilegium prodávat  všechnu kávu, čaj a čokoládu v tehdejší Francii.

Další hlavní partner Čajomír plesu firma Matcha tea vám ukáže, jak si vychutnat zdravý zelený čaj a ještě se u toho dobře bavit. Barmani vám připraví lahodné koktejly, kuchaři něco dobrého k zakousnutí a cukráři sladké delikatesy, vše s obsahem originálního zeleného práškového čaje Matcha z Japonska.

Co si vzít na sebe na Čajomír ples? Tento rok je doporučeným dress codem styl 50. let. Muži - volné kalhoty, klobouky, vesty, volná saka, široké kravaty, vlasy dozadu. Ženy - kloboučky, rukavičky, široké sukně a dekolt.Tagy: čaj, Novoměstská radnice, ples


Přidej komentář