Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čarodějnice na Ladronce mají nabitý program, který potěší všechny návštěvníky

Čarodějnice na Ladronce Amanitas
Čarodějnice na Ladronce Amanitas
27.04.2016 22:18 | redakce ZaKulturou.cz

Už tuto sobotu se v parku Ladronka v Praze koná 11. ročník Čarodějnic na Ladronce, tradičního a hojně navštěvovaného pálení čarodějnic. Program je složený z koncertů, divadelních vystoupení, výtvarných a sportovních dílen, řady soutěží, chybět nebudou spousty masek ani opékání špekáčků. Letošní ročník navíc zahájí Ladronka Piknik FOOD Festival. Vstup je, jako vždy, zdarma.

V sobotu 30. dubna se budou v parku Ladronka v Praze 6 opět pálit čarodějnice. Letos už pojedenácté. Čarodějnice na Ladronce však rozhodně neznamenají pouze slavnostní upálení čarodějnice. Program, který začíná už v poledne, toho obsahuje mnohem víc.

“Čarodějnice na Ladronce mají dlouhou historii, za kterou se program nejen rozrostl, ale hlavně se přizpůsobil svým návštěvníkům. Za ta léta už víme, co rodiny nebo skupinky přátel, co na naše čarodějnice přijdou, očekávají. To však neznamená, že se nesnažíme neustále posouvat dál. Každý rok přicházíme s nějakými obměnami a vylepšeními, které celou akci ještě zdokonalují. Věříme proto, že si v programu Čarodějnic na Ladronce každý najde to svoje,” říká k akci MČ Praha 6 její starosta Ondřej Kolář.

Program se rozšíří o Ladronka Piknik FOOD Festival

Jednou z výrazných novinek letošního ročníku je realizace festivalu jídla. V době oběda, tedy ve 12 hodin, se otevřou stánky nejen s tradičními festivalovými specialitami, jako jsou burgery, steaky, bramboráky nebo třeba frgály a škvarkové tyčinky. Bude možné ochutnat např. také gruzínské nebo peruánské speciality, mexická jídla, norské grilované ryby, francouzské palačinky a makronky, srbskou pljeskavicu, belgické hranolky nebo třeba italské pochoutky či vegetariánské kari. V nabídce budou také kvalitní vína, káva, domácí limonády a pivo. Návštěvníci Čarodějnic na Ladronce rozhodně nepřijdou o špekáčky, které bude možné opékat na jednom z malých ohníčků.

 Divadlo, tanec, swing, dixieland, dechberoucí show nebo Děda Mládek Illegal Band

V poledne začne také program na hlavním pódiu. Během FOOD festivalu bude hrát pražská dixielandová a swingová kapela The Dixieboys, která navodí tu správnou atmosféru. Později se na pódiu vystřídají např. děti z dětských domovů Krásná Lípa a Litoměřice s tanečním vystoupením, folklórní soubor Rosénka s vystoupením o jarních zvycích, pěvecký sbor DDM hl.m. Praha, Divadlo Kaká s představením Lakomá Barka od Jan Wericha nebo zábavná kapela Pískomil se vrací, která pobaví především děti, ale ani rodiče nepřijdou zkrátka.

Mezi posledními zahraje populární skupina Děda Mládek Illegal Band, která svým vlastním způsobem interpretuje známé písně Ivana Mládka. Celý program pak zakončí originální vystoupení souboru Amanitas, který ve svém vystoupení kombinuje prvky fireshow, žonglování, akrobacie, manipulace objekty, scénického tance, zpěvu a to všechno je korunováno výraznými maskami a líčením.

Na pódiu se také odehraje finále volby Čarodějnice a Čaroděje roku a další soutěže. Vyhlašovat se zde budou i oblíbené soutěže Čarodějnice na kolečkách, Vyrob si svou čarodějnici nebo zbrusu nová hra Na koštěti kolem světa.

Zdobení perníčků, fotbal, čtení pohádek nebo výroba čelenek a skládání origami

Bohatý program bude připravený i v prostoru parku Ladronka. Především děti se zabaví v uměleckých dílnách, během sportovních aktivit nebo třeba v hudební škole. Na místě se bude hrát fotbal, budou se půjčovat elektrokola, závodit na bruslích, kolech, koloběžkách i odrážedlech, odvážnější zájemci si mohou vyzkoušet vozítka gyrobot nebo se projet po překážkové dráze. Pro umělecky založené čaroděje a čarodějky budou připravené třeba dílny, kde se budou zdobit čelenky do vlasů, skládat origami záložky do knih, zdobit medové perníčky, vybarvovat obrázky, plést košíky, navlékat korálky nebo tvořit obří mýdlové bubliny. Zajímavý program má připravený také DDM hl.m. Prahy. Chybět nebude ani malování na obličej.

Další novinkou v programu bude celodenní čtení pohádek u Pohádkového stromu.

Designové výrobky na památku

Loňský ročník poprvé představil Design City, kde si návštěvníci akce mohli pořídit netradiční doplňky a další výrobky. Letos budou k sehnání originální rybičkové nožíky, modely letadel, ručně vyráběné šperky a dřevěné předměty, zajímavé oblečení nebo třeba tradiční syrské výrobky, jako jsou arabská káva nebo olivovo-vavřínová mýdla.

Čarodějnice pro dobrou věc

Stejně jako v několika minulých letech, se také letos bude šlapat pro dobrou věc. Díky Nadaci ČEZ bude možné na šlapacích kolech finančně podpořit neziskovou organizaci Fokus nebo Nadační fond Kolečko z Prahy 6. Akci podpoří také několikanásobný paralympijský zlatý medailista, cyklista Jiří Ježek.

Bezpečnostní opatření

Na bezpečnost budou dbát hasiči, policie i bezpečnostní služba. Speciálním opatřením budou pásky s telefonním číslem rodičů, které mohou mít děti na ruce. Pásky budou k vyzvednutí na Infostánku. Přijdou vhod, když se nedopatřením dítě ztratí.

Už tuto sobotu, 30. dubna, se do parku Ladronka v Praze 6 slétnou čarodějné bytosti všech druhů, velikostí i všeho věku. Pro každého bude připravený zábavný, ale i tradiční program, který k pálení čarodějnic patří. Program začíná ve 12:00, končí ve 21:00. Vstup je pro všechny zdarma. Čarodějnice na Ladronce pořádá MČ Praha 6.

Další informace na webových stránkách akce www.carodejnicenaladronce.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/CarodejniceNaLadronce/.


Čarodějnice na Ladronce - Lores


Tagy: čarodějnice, Ladronka


Přidej komentář