Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Červen v Novoměstské radnici

11.Muzejní noc - Novoměstská radnice
11.Muzejní noc - Novoměstská radnice
02.06.2014 11:42 | redakce ZaKulturou.cz
Také v červnu se můžete těšit na skvělé akce, výstavy, koncerty v Novoměstské radnici.

VĚŽ

Věž Novoměstské radnice je opět otevřena.

Vyhlídková věž, vysoká téměř 70 m je otevřena od jara do podzimu. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V bytě věžníka pod ochozem se nachází naše stálá expozice a ve věžní galerii probíhají po celý rok výstavy.

Otevřeno út – ne 10 – 18 h. vstupné Kč 50,--, snížené Kč 30,--, rodinné Kč 120,--.

 

STÁLÁ EXPOZICE

Historie Nového Města a Praha panoramatická

Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

Stálá expozice -  Byt věžníka

Otevřeno: út - ne od 10 do 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž

 

 

KAVÁRNA:

CAFÉ NEUSTADT

V kavárně na Novoměstské radnici se konají zajímavé akce hlavně pro mladé. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně 8 - 24 hod, vstup z nádvoří NR. Všechny informace o konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

 

  DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem.

Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR

Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064

 

PROGRAM  - Č E R V E N  2 0 1 4

 

            DALŠÍ VÝSTAVY:

 Jiří Hanibal - MEMENTO (A)MORI

Český malíř žijící ve Francii ve svých kresbách a malbách zkoumá oba póly lidské existence od nejintimnějšího tělesného prožívání až po duchovní náboženské vzepětí. Ústředním motivem je pro něj lidská figura. Poprvé vystaví i novou sérii ilustrací k Erbenově Kytici, ve kterých navazuje na odkaz dekadence a symbolismu.

30. 4. – 1. 6. – Galerie v přízemí, otevřeno út - ne 10- 18 hodin, vstupné 30 Kč.

 

Stopy židovské přítomnosti v Praze 2

Výstava, kterou pořádá Městská část Praha 2, si klade za cíl představit široké veřejnosti vybrané kapitoly z historie městské části spojené s těmi jejími obyvateli, kteří byli židovského vyznání či pocházeli ze židovských rodin nebo byli za židy označeni rasistickými zákony. Jejich příběhy jsou spojeny s historií města Královské Vinohrady, nového a moderního města za hradbami Prahy.

6. 5. - 22. 6. – Mázhaus, otevřeno denně 10 - 18 hodin, vstup zdarma z nádvoří NR

 

Labyrintem pražského tajemna

Výstava zdrojových obrazových materiálů ke knize Pavla Růta Labyrintem pražského tajemna.

Vystavené materiály mapují jednotlivá uskupení umělců z přelomu století, zaobírajících se náměty na hranici reality a fantaskního světa a pražskou literaturu od druhé poloviny 19. století do 2. světové války. Krom těchto „prvotních“ pramenů pokrývají i „sekundární“ zdroje, tedy knihy reflektující Prahu v daném období. Komplet nabízí dostatečně reprezentativní sondu do literární a výtvarné podoby fantaskní a romantické Prahy.

20. 5. - 8. 6. – Galerie věže, otevřeno út - ne 10 - 18 hodin, vstup viz věž

 

Dívám se a vidím

Eva Roučka je mnohostranná autorka a její výstava bude soustředěna na figurativní tvorbu v keramice a bronzu doplněnou kresbami, kterými autorka čerpá z nevyčerpatelné studnice života a nastavuje kritické zrcadlo člověku dnešní společnosti…  Vernisáž výstavy dne 12. 6. od 19 hodin bude veřejná. Promluví na ní Doc. PhDr. Jiří Kotalík, CSc. rektor AVU a autorka bude reagovat na výborný jazz přítomné Jany Koubkové malbou, kaligrafií, nahazováním barevných písků.

10. 6. – 29. 6. Galerie v přízemí, otevřeno út – ne 10- 18 hodin. Vstupné plné 20 Kč, snížené 10 Kč.

 

PŘÍBĚH SVĚTLA A STÍNU (A Narrative of Light and Shadow)

Putovní výstava čtyř tchaj-wanských fotografek, která zahajuje svojí cestu po Evropě v Praze. Jedná se o soubor 60 ti fotografií, rozdělených do pěti tématických celků - Světlo a stín, Ženy tchajwanské historie, Loď věčného pokladu (náboženská slavnost), Potomci levharta obláčkového (černobílé fotografie, zachycující rituály původního domorodého kmene) a Matčin osud. Výstavu pořádá Tchaj-pejská ekonomická a kulturní kancelář v Praze za podpory Hlavního města Prahy.

12. 6. - 29. 6. Galerie věže, otevřeno út - ne 10 -18 hodin. Vstupné viz věž.

 

CESTA DO SRDCE EVROPY. Příběhy a pohádky z Vietnamu, Ukrajiny, Sýrie, Ruska, Mongolska, Kyrgyzstánu a Čech a jejich tvořivé zpracování.

Výstava dětských prací výtvarného ateliéru Mozaika pro děti cizinců a Čechů od 5 do 11 let Atelieru InBáze komunitního centra InBáze.  Výstavní projekt Cesta do srdce Evropy je založen na vyprávění pohádkových příběhů ze zemí, odkud od České republiky přišly rodiny dětí, které ateliér Mozaika pravidelně navštěvují a jejich výtvarné reflexi pro každou zemi tradičními materiály a technikami. Příběhy pomáhají poznat odlišný kulturní a lidový svéráz každé země. Co vše se v nich skrývá? Malí posluchači objevují kořeny své rodiny.

27. – 28. 6. Žulový bar I.p., vernisáž výstavy 27. 6. od 17 hod, 28. 6. otevřeno 10 - 18 hodin. Vstup zdarma. 

KONCERTY:


 

Slavnostní koncert ZUŠ Lounských s předáváním absolventských vysvědčení

Slavnostní veřejné koncerty pražské Základní umělecké školy Lounských v Nuslích se na Novoměstské radnici konají pravidelně. Na dalším koncertu v souvislosti s předáváním absolventských vysvědčení budou účinkovat sólisté a orchestr Základní umělecké školy.

12. 6. Velký sál. Začátek v 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

 

ROMANTICKÝ VEČER S HARMONY PRAGUE

Komorní orchestr HARMONY PRAGUE se na Novoměstské radnici setká se svými posluchači na třetím koncertě z  cyklu STYLOVÉ VEČERY, které probíhají v průběhu roku 2014. Posluchači se mohou těšit na hudbu období romantismu pod taktovkou dirigenta Štefana Britvíka a na průvodní slovo houslisty Miroslava Vilímce, uměleckého vedoucího a sólisty komorního orchestru HARMONY PRAGUE, který bude posluchače večerem provádět a seznámí je se skladateli a jejich díly.

19. 6. Velký sál. Začátek v 19 hodin. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, výhodná cena 4 koncertů plné 800 Kč, snížené 550 Kč.

 

Novoměstský letní festival 2014 – „Česká hudba a jazzové inspirace“ 2. koncert Pocta českým velikánům

Tématem letošního již 4. ročníku festivalu NLF jsou „jazzové inspirace“. Festival byl mimořádně zahájen již 5. 5. a koncerty se budou konat až do 9. 9. Na 2. koncertu v podání Jiřího Bárty (violonceloo) a Terezie Fialové (klavír) bude na programu J. S. Bach, J. N. Hummel, P. Eben a A. Dvořák.

25. 6. Velký sál, začátek ve 20 hodin. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč, děti do 15 let zdarma.

 

Romantický novoměstský klavír 2014 – 4. koncert v červnu ZRUŠEN

Nejkrásnější skladby světové hudby, špičkoví čeští i zahraniční interpreti, překvapení v podobě účasti mladé vycházející hvězdy na každém z koncertů nabízí 2. ročník Romantického novoměstského klavíru. Cyklus nevšedních koncertů, který uvádí Ivo Kahánek, byl zahájen v březnu. Z důvodu zdravotní indispozice hlavní interpretky je bohužel červnový koncert ZRUŠEN A PŘESUNUT až na podzim, kdy cyklus bude pokračovat.

AKCE:

 

Pojízdný lunapark Schworz

Potřebujete zázračnou vodičku na padání vlasů a plíseň na nohou? Potřebujete Schwelíz, neboli Schworzův elixír zdraví? Máte deprese, stavy úzkosti? Pak potřebujete Schwoskříp, čili Schworzovu skříňku pohody. První pojízdný lunapark rodiny Schworzových přijede, kam budete chtít! Automobilem, jaký jste ještě neviděli… Představení divadla Minor pro diváky od 5 let.

1. 6. a 8. 6. Nádvoří. Začátek v 15 h. Vstupné 1. 6. děti 1 Kč, dospělí 150 Kč, 8. 6. děti 100 Kč.

 

11. ročník Pražské muzejní noci
Expozice nejznámějších pražských muzeí i dalších institucí, opět bohatý program, vstup zdarma a bezplatná přeprava speciálními autobusovými linkami. Novoměstská radnice letos nabídne, kromě překrásné vyhlídky na noční Prahu z ochozu věže a stálé expozice v bytě věžníka i putovní výstavu fotografií čtyř tchaj-wanských fotografek v Galerii ve věži s názvem Příběh světla a stínu. Od 20:30 hod. v Galerii v přízemí bude otevřena výstava Dívám se a vidím Evy Roučky, soustředěná na figurativní tvorbu v keramice a bronzu, doplněná kresbami. Autorka bude na výstavě přítomna. K tomu si budete moci zahrát na piáno umístěné na nádvoří či navštívit kavárnu Café Neustadt Ondřeje Kobzy.

14. 6. Otevřeno 19 – 01 hodin. Vstup zdarma do věže z rohu Vodičkovy ulice, od 20:30 vstup z Karlova nám. Mázhausem.

        

NEVÁHEJTE NAVŠTÍVIT

NĚKTEROU VÝSTAVU,

AKCI ČI KONCERT

NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

 Tagy: Novoměstská radnice


Přidej komentář