Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čínský národní cirkus v březnové tour představí nejvýpravnější show ve své historii

Čínský národní cirkus
Čínský národní cirkus
21.02.2014 15:19 | redakce ZaKulturou.cz

Čínští artisté jsou bezkonkurenčně nejlepší na světě. Čeští diváci se o jejich mistrovství budou moci na vlastní oči přesvědčit od 18. do 23. března, kdy k nám zavítá proslulý Čínský národní cirkus. V rámci velkého evropského turné v Liberci, Ostravě, Brně, Pardubicích, v Praze a Českých Budějovicích předvede novou úchvatnou show Shanghai nights, provázenou vzrušujícím příběhem vyprávěným v češtině, strhující hudbou a především plnou nevídaných akrobatických čísel.

Součástí mezinárodního tvůrčího týmu, který Shanghai nights připravoval, je respektovaná čínská choreografka Sun Quing Quing.  Profesní příběh Sun Quing Quing dokládá mimořádnou píli, úsilí a odříkání, které stojí za špičkovými výkony čínských artistů. Ve čtyřech letech začala chodit do taneční školy, v osmi byla vybrána do akrobatické akademie a začala se akrobacii věnovat naplno. Dále se však vzdělávala i v józe, tai-či a dalších disciplínách, aby uspěla v náročné konkurenci. Po osmi letech profesionální kariéry se stala respektovanou umělkyní a začala jako choreografka pracovat pro Čínský národní cirkus. Při své nedávné návštěvě Prahy se Sun Quing Quing podělila o řadu zajímavých informací:

Program Shanghai nights diváky zavede do Šanghaje, magického přístavního města, jehož prostřednictvím se po tisíciletí nedotčená čínská kultura ve 20. století začala otevírat světu. Odkud jste čerpala inspiraci?

Sleduji soudobé filmy a hudbu, ale hlavně si hodně povídám s mou babičkou, která tu dobu zažila. Díky jejím příběhům a vyprávění výjimečná éra čínských dějin v mé mysli ožívá a je mi velmi blízká. Při sestavování choreografie jsme vycházeli také z faktu, že jsme vstoupili do roku koně, takže to bude show v tempu klusajícího hřebce.

Prozradíte něco ze zákulisí Čínského národního cirkusu?

Přes dvacet artistů a několik hudebníků spolu s tvůrčím týmem připravují show téměř rok. S o to větším nadšením pak vyrážíme na samotnou tour. Každý rok se vracíme do Číny, kde děláme konkurzy a obměňujeme soubor tak, aby v něm stále účinkovali ti nejlepší. Občas se stává, že vidíme výrazný talent i u velmi mladých akrobatů, ovšem většinou je raději necháme v jejich světě a na jeviště je pozveme později, až přijde ten správný čas. Pro čínské akrobaty je velká čest, stát se součástí Čínského národního cirkusu, vystupovat v Evropě. Jsou mistry svého oboru, ale vždy se od nás rádi učí novým věcem, například jak pracovat s publikem, jak dát najevo pocity, které chtějí vyjádřit nebo jak vycítit a reflektovat náladu v publiku. Navíc u nás mají postaráno o kvalitní zázemí.

Vzhledem k velkému zájmu vstupenky na vystoupení Čínského národního cirkusuSHANGHAI NIGHTS, nejlepší světové akrobatické show, rychle mizí z předprodejů. Poslední vstupenky jsou k mání v síti TICKET ART (www.ticket-art.cz). Ceny vstupenek: 990, 790, 590, 390 Kč (ZTP/P – 99 Kč + doprovod za plnou cenu).

 

TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

18. 3. 2014 od 19:00 hod. – LIBEREC, Tipsport Arena

19. 3. 2014 od 19:00 hod. – OSTRAVA, Sareza

20. 3. 2014 od 19:00 hod. – BRNO, Hala Vodova

21. 3. 2014 od 19:00 hod. – PARDUBICE, ČEZ Arena

22. 3. 2014 od 14:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum

22. 3. 2014 od 19:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum

23. 3. 2014 od 16:00 hod. – ČESKÉ BUDĚJOVICE, Budvar Arena

24. 3. 2014 – SK, BRATISLAVA, Hala Pasienky

www.cinsky-narodni-cirkus.cz


Čínský národní cirkus
Čínský národní cirkus


Tagy: akrobacie, Čínský národní cirkus, show


Přidej komentář