Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čtvrtý ročník mezinárodního loutkového festivalu Žižkovská loutka

Šípková růženka - Vita Marčík
Šípková růženka - Vita Marčík
10.09.2019 22:26 | redakce ZaKulturou.cz

V Atriu na Žižkově (Čajkovského 12) a v KC Vozovna (Za Žižkovskou vozovnou 18) se koná tento víkend ve dnech 12. -15. září už čtvrtý ročník mezinárodního loutkového festivalu Žižkovská loutka.
Oficiální zahájení proběhne v foyeru Atria v pátek 13. 9. v 17.30, kde kromě jiného uvidíte řezbáře a loutkáře Mirka Trejtnara s jeho mechanickými loutkami.

Letošní Žižkovská loutka chce svým duchem, pojetím i grafickým vizuálem oslavit 30. výročí toho, kdy se stala naše země svobodnou a demokratickou a zbavila se totalitního režimu. Proto náš letošní festival navštíví loutkáři ze zemí, které byly s námi v tzv. sovětském bloku za „železnou oponou“.

Jak říká dramaturg festivalu, Tomáš Běhal: „Chceme, aby bylo znát, že je festival inspirován nadšením ze svobody a volnosti, a tak jsme mu dali pracovně podtitul Divadlo bez hranic, divadlo svobody“.

Víkend bude plný pohádek, příběhů, zábavy, kreativních dílen a workshopů, kde si děti mohou loutky samy vyrobit, bude spousta muziky a také průvod s obřími (i dalšími) loutkami. Najdete tu ty nejlepší loutkářské soubor z ČR i ze zahraničí. Buchty a loutky, Divadlo Drak, divadlo Toy Machine, Studio Damúza a mnoho dalších.

Zajímavostí je např. i malé samoobslužné divadlo, kde mohou děti (ale i dospělí) zahrát svým blízkým svůj příběh nebo pohádku.

Potěší i dopolední představní, která začnou už před oficiálním zahájením festivalu, a to 11.-13. září od 9.00 a 10.30 v KC Vozovna.

V neděli v 19.00 ve venkovním šapitó slavnostně zakončí letošní čtvrtý ročník festivalu aktuálně v Atriu vystavující výtvarník Petr Nikl.Tagy: loutka, loutkový festival, loutky, Žižkovská loutka


Přidej komentář