Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Duben v Galerii Art Space - hudba, literatura, film i divadlo

Duben v Galerii Art Space
Duben v Galerii Art Space
09.04.2016 10:33 | redakce ZaKulturou.cz

V dubnu je pro Vás v Galerii Artspace Řetězová 7 přichystán tento pestrý kulturní program:

Po 11. 4. od 17: 30

Michal Straka a jeho kytarová třída

Koncert žáků Michala Straky.

Po 11. 4. od 19:30 Vstupné: 180,- /100,-

Kytarový koncert: Norbi Kovács, Stanislav Barek a křest CD "Stanislav Barek and Friends"

Na koncertě zazní vlastní skladby interpretů, blues, skladby autorů jako je Leo Kottke, Jerry Reed atd. ve stylu fingerpicking. Součástí večera bude křest CD "Stanislav Barek and Friends", vydané k příležitosti 60. narozenin Stanislava Barka. Na CD se podíleli kytaristé jako Tommy Emmanuel, Laurence Juber, Peppino D´Agostino, Jennifer Batten, Olin Nejzchleba , Norbi Kovács, Martha Elefteriadu atd.


Út 12. 4. od 19:00 Vstupné: 180,-

Viliam Poltikovič: MAESTRA AYAHUSCA     Promítání filmu a beseda

Viliam Poltikovič je režisér, který se celoživotně věnuje točení dokumentů zejména s duchovní tematikou. Na našem setkání promítne svůj film Maestra Ayahusca, který nás přenese do prostředí Amazonie, kde místní šamani překvapují svými schopnostmi a poznáním. Dokáží léčit i tzv. nevyléčitelné nemoci, komunikovat s rostlinami, vystoupit ze svého těla či cestovat po Zemi i vesmíru. Klíčem k tomu je ayahuasca, tajemná liána, jejíž odvar člověka nejen vyléčí a pročistí na všech úrovních, ale i dává poznání čehokoli v tomto světě i ve světech dosud nepoznaných, otevírá dveře do jiných dimenzí… S ayahuascou se ve filmu setkáme nejen prostřednictvím šamanů a jejich práce, ale i díky různým odborníkům a lidem, pro které znamená s ničím neporovnatelnou zkušenost. Film zároveň poukazuje na vážné ohrožení Amazonie a jejích obyvatel. O tom, jak nemilosrdně tam postupují těžařské společnosti, se mluví v médiích jen ojediněle.

Film Maestra Ayahusca promítne Viliam v komorním prostředí galerie Art Space, následovat bude beseda. Vstupenky na místě či v předprodeji v síti Ticketpro. Rezervace na artspace-retezova7@seznam.cz. Více info na www.retezova7.cz

 

St  13. 4. od 19:30 Vstupné: 100,-

Etno music

Jiří Šámal - hang drum & comp.

Přijďte na večer plný krásných tónů magického hang drumu a dalších nástrojů!

 

Po 18. 4. od 19:30 Vstup volný

Alexander Galin: HVĚZDY NA JITŘNÍM NEBI

„Pozor! Pohov! Nekouřit! Nedoufat! Smát se a brečet povoleno.“ Čtyři prostitutky během moskevské olympiády na 101. kilometru od města.

První představení nového souboru Babinec (Ty-já-tr), který působí v ZUŠ Praha 7, uvádí hru ruského autora Alexandra Galina z prostředí Letních olympijských her 1980 v Moskvě a těch, kteří se jejího průběhu zúčastnit jednoduše nemohli!

Překlad: Jana Klusáková
Režie a dramaturgie: Radka Tesárková
Světla, technika: Martin Novotný a Babinec

KLÁRA Adéla Paruchová
ALEXANDR Johan Klesal
VALENTÝNA Kateřina Hošová
NIKOLAJ, její syn Ondřej Česák

Alexander Galin – dramatik, scénárista, filmový a divadelní režisér, narozen 10. září 1947 v Rostovské oblasti v Rusku. Jeho hry byly uvedeny na více než 200 divadelních scénách v Rusku a ve světě. Hvězdy na jitřním nebi uvedlo v České republice např. Divadlo na Zábradlí, Komorní činohra Praha a řada amatérských souborů.

XXII. letní olympijské hry, oficiálně Hry XXII. olympiády, se uskutečnily ve dnech 19. července až 3. srpna 1980 v hlavním městě Sovětského svazu, Moskvě. Her se zúčastnilo 5179 sportovců z 80 zemí, Československo reprezentovalo 211 sportovců, z toho 48 žen. Kvůli sovětské invazi do Afghánistánu (1979) byly hry velkou částí západních zemí bojkotovány. Hry se tak v podstatě staly soubojem Sovětského svazu a Východního Německa.

Vstup volný

Út 19. 4. od 20:00 Vstupné 150,-

Tomáš Berka a Corpus Delicti - Koncert potmě

Kromě novinek v repertoáru Tomáše Berky a Jiřího Šorny tvořících skupinu Corpus Delicti, se můžete těšit i na překvapení v podobě výjimečných hostů! Vstupenky na místě či v předprodeji v síti Ticketpro.

Účinkují: Tomáš Berka, Jiří Šorna a hosté

 

St 20. 4. od 19.30 Vstupné 150,-

Žebřík do nebe aneb Pocta Janu Skácelovi

Komponovaný pořad je vyznáním obdivu interpretů k všestranné tvorbě Jana Skácela. Každý z nich tak přináší a sdílí svůj osobní vztah k jeho dílu. Zazní poezie, básně pro děti, prozaické texty, povídky, recenze i zhudebněné básně.
Účinkují: Alfred Strejček, Jitka Morávková, Radka Tesárková, Jiří Šámal (Hang Drum).

St  27. 4.  od 19:30   Vstupné:  70,- 

Kruh kolem ohně

Hudba a poezie různých kultur. Účinkují: František Kostlán, Marwan Alsolaiman a hosté.

Vstupenky v síti Ticketpro či na místě. Rezervace na artspace-retezova7@seznam.cz.Tagy: Art Space, galerie


Přidej komentář