Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Duben v Novoměstské radnici

Jiří Hanibal - Memento Amori
Jiří Hanibal - Memento Amori
01.04.2014 21:54 | redakce ZaKulturou.cz

VĚŽ

Věž Novoměstské radnice je opět otevřena.

Vyhlídková věž, vysoká téměř 70 m je otevřena od jara do podzimu. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V bytě věžníka pod ochozem se nachází naše stálá expozice a ve věžní galerii probíhají po celý rok výstavy.

Otevřeno út – ne 10 – 18 h. vstupné Kč 50,--, snížené Kč 30,--, rodinné Kč 120,--.

 

STÁLÁ EXPOZICE

Historie Nového Města a Praha panoramatická

Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu. Vstupné v ceně vstupenky na věž.

Stálá expozice -  Byt věžníka

Otevřeno: út - ne od 10 do 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž

 

 

KAVÁRNA:

CAFÉ NEUSTADT

V kavárně na Novoměstské radnici se konají zajímavé akce hlavně pro mladé. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně 8 - 24 hod, vstup z nádvoří NR. Všechny informace o konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.

 

  DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem.

Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR

Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064

 

PROGRAM  - DUBEN 2 0 1 4

            DALŠÍ VÝSTAVY:

 

Praha a její malebné zákoutí

Výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy Prahy 7 nabídne návštěvníkům pohled na významné památky Prahy 2 i celého hlavního města a na figurální kompozice japonských dětí.

1.4. – 26. 4.  – Galerie věže, otevřeno denně, kromě pondělí, od 10:00 do 18:00 hodin, vstup viz věž

 

PVN - Pražská výstava nožů 2014

Výstava je ojedinělá účastí vystavovatelů, kteří nabízejí jednu z nejlepších produkcí nožířského umění v Evropě… Bude k vidění jak produkce nožířů z Čech a Moravy tak i ze Slovenska, Polska, Rakouska a Německa a dále tu budou v zastoupení jedny z nejlepších nožířských firem z celého světa.

13. 4. Mázhaus a Velký sál. Otevřeno od 10:00 do 17:00 hodin, vstupné jednotné 100,- Kč

 

Giangi Cornelio - obrazy

Výstava známého italského malíře a designera, původem z Milána /Pavie/, který už skoro 22 let žije v Praze, má název The Soul´s  Noises - Výkřiky Duše a je ukázkou filosoficko - uměleckého směru emocionalismu. Výstava je uváděna jako příspěvek k autorovým 50-tým narozeninám a koná se pod záštitou Italského kulturního institutu v Praze.

30. 4. – 18. 5. – Galerie věže, otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstup viz věž

 

Jiří Hanibal - MEMENTO (A)MORI

Český malíř žijící ve Francii ve svých kresbách a malbách zkoumá oba póly lidské existence od nejintimnějšího tělesného prožívání až po duchovní náboženské vzepětí. Ústředním motivem je pro něj lidská figura. Poprvé vystaví i novou sérii ilustrací k Erbenově Kytici, ve kterých navazuje na odkaz dekadence a symbolismu.

30. 4. – 1. 6.  –  Galerie v přízemí, otevřeno denně od 10:00 do 18:00 h, vstupné 30 Kč.

 

KONCERTY:

TADY, TEĎ, JINDE… - Orchestr BERG

Koncerty Orchestru BERG jsou jedinečným osvěžením v pražské hudební krajině. Na NR se představí vůbec poprvé se dvěma špičkovými českými sólisty, kteří společně rozezní stovky strun. Harfistka Jana Boušková uvede skladbu Praharphona, speciálně pro ni ji vytvořil světově uznávaný český skladatel Kryštof Mařatka žijící již dlouhá léta v Paříži. Klavírní sólo zahraje český klavírista Ivo Kahánek. Ve světové premiéře zazní novinka mladého českého skladatele Jana Trojana.

14. 4. Velký sál, začátek v 19:30 hodin, vstupné plné 250 Kč, snížené 150 Kč (ke vstupence v 18:30 h zdarma komentovaná prohlídka NR)

 

Romantický novoměstský klavír 2014 – 2. koncert „Hudba královen“.

Ženy nejen jako múzy svých mužů, nýbrž jako svébytné tvůrkyně klasické hudby té nejvyšší kvality by měl představit tento koncert složený výhradně z hudby napsané ženami. Na programu je St. Hildegarde von Bingen, Hensel-Mendelssohn, Chaminade, Schumann, Kaprálová, Bodorová aj.

8. 4. Velký sál, začátek v 19 hodin, vstupné: základní 200 Kč, snížené 100 Kč


AKCE:

Pražské věže

Velká historicko – rozhlížecí hra pro malé i velké, již 4. ročník. Opět neobvyklé pohledy na Prahu, otázky z historie a spousta schodů! Pražské věže nízké i vysoké, gotické i barokní, na kopci i u řeky, v temných uličkách i na náměstích. Pěšky, na kole či MHD.

6. 4. start z nádvoří Novoměstské radnice v 10 hod, startovné dosp. 150 Kč, děti 75 Kč pro předem přihlášené, na místě pak 200 a 100 Kč

 

33. ročník veletrhu starožitností ANTIQUE

Jarní veletrh nabídne přehlídku starožitných předmětů „pro gentlemany a jejich dámy“. Můžete se těšit na sběratelské předměty, které doprovázely běžný život našich předků a opět bude připravena přehlídka ryze dámských doplňků a kromě toho i celá tradiční škála starožitností, od obrazů a nábytku po starožitné sklo. I letos bude možno zdarma využít profesionální poradenství, kde bude možno získat též informace o dvouletém rekvalifikačním studiu na Rudolfínské akademii.

24. 4. – 27. 4. všechny prostory NR ,otevřeno od 10 do 18 hod, v neděli do 17 hod, vstupné plné 90 Kč, snížené 70 Kč.                  

               

NEVÁHEJTE NAVŠTÍVIT

NĚKTEROU VÝSTAVU,

AKCI ČI KONCERT

NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICITagy: Novoměstská radnice


Přidej komentář