Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Dubnový veletrh Antique představí starožitnosti pro „gentlemany a jejich dámy“

veletrh Antique
33.veletrh Antique
23.03.2014 23:06 | redakce ZaKulturou.cz

Nejzajímavější starožitné kousky z depozitářů českých starožitníků si budou moci prohlédnout i koupit, návštěvníci již 33. veletrhu Antique. Ten proběhne ve dnech 24. – 27. dubna v prostorách Novoměstské radnice v Praze na Karlově náměstí (http://www.nrpraha.cz/program/478/33-rocnik-veletrhu-starozitnosti-antique/).

Starožitníci se tentokrát zaměří na užité předměty, které doprovázely život našich předků. K vidění budou mince, kuřácké potřeby, soupravy na servírování vína, zbraně a lovecké potřeby, deskové hry nebo doplňky na psací stůl. Návštěvnice veletrhu se zase mohou těšit na přehlídku šperků, hodinek a dalších ryze ženských doplňků. Jedná se o historicky i umělecky cenné a často plně funkční předměty. Kromě toho ale mohou návštěvníci čekat další „tradiční“ starožitnosti, jako je secesní sklo, nábytek nebo obrazy.

Jak potvrzuje prezident pořadatelské Asociace starožitníků Ing. Jan Neumann, veletrh pravidelně láká odborníky i laiky. „Zájem Čechů o starožitnosti neopadá a starožitné předměty se pomalu vrací i do moderního interiéru. Veletrh je dobrou příležitostí, jak načerpat inspiraci a případně si udělat radost i maličkostí, jako je prstýnek, nebo originální váza do obývacího pokoje. Pro mnoho lidí starožitnosti nadále zůstávají také zajímavou dlouhodobou investicí,“ říká Jan Neumann.

Pro návštěvníky bude veletrh otevřen od čtvrtka (24. 4.) do soboty (26. 4.) od 10 do 19 hodin, v neděli 27. 4. pak do 17 hodin.

Zájemci budou moci opět využít bezplatného profesionálního poradenství na stánku Asociace starožitníků. Zde také získají informace o dvouletém rekvalifikačním studiu na Rudolfínské akademii určeném budoucím starožitníkům a všem zájemcům o vzdělání v oblasti umění (http://www.asociace.com/rudolfinska-akademie/).

Během veletrhu proběhne tradiční sbírka na veřejně prospěšné účely, do níž se mohou zapojit i návštěvníci. Její výtěžek bude věnován Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci, se kterou Asociace starožitníků ČR spolupracuje na zvyšování povědomí o důvěryhodných způsobech prodeje starožitností a lepší informovanosti zejména seniorů, kteří se při prodeji starožitných předmětů stávají snadnou obětí podvodníků.

Více informaci na www.asociace.com.


veletrh Antique
veletrh Antique
veletrh Antique
veletrh Antique
veletrh Antique
veletrh Antique
veletrh Antique


Tagy: Antique, veletrh


Přidej komentář