Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Expats Games

Expats Games Opening Party
Expats Games Opening Party
29.04.2013 00:19 | redakce ZaKulturou.cz

Multikulturalita, integrace, komunita, kulturní difúze, kulturní šok, toto jsou slova, která provází každodenní život cizinců žijících v České republice, neboli „expatů“. Agentura eventime se rozhodla této nemálo početné skupině našich sousedů, přátel, kolegů, partnerů a známých zpříjemnit pobyt v naší republice, ať už si ji vybrali z kteréhokoliv důvodu. V sobotu dne 25.5. 2013 proběhne první ročník Expats Games – největšího společensko-kulturního setkání Čechů a cizinců žijících v České republice, jejich rodin a přátel.

V dnešní době mnoho Čechů zná tuto roli „expata“, ve svém životě se v ní již ocitlo. Ať už jako student nebo aupair, či jednoduše vyrazil za hranice za prací a jak se říká na zkušenou. Ti, kteří neměli tu možnost, odvahu nebo potřebu si takovou zkušeností projít, určitě znají pocit sounáležitosti se svými krajany, které potkají na rodinné dovolené, či zažili alespoň takové to píchnutí u srdce, když na francouzské dálnici potkali auto s českou SPZ. Expats Games si dává za cíl tyto pozitivní emoce vyvolat, zpříjemnit našim zahraničním spoluobčanům jejich pobyt v České republice, zahrnout je do celkového dění v naší zemi, pomoci jim navázat nové kontakty a hlavně pobavit. „Cílem akce je vytvořit multikulturní setkání lidí z nejrůznějších zemí, pro které je Česká republika současným domovem. Tyto lidi spojuje společné životní téma a zároveň chuť prožít nové zážitky“ říká Jan Plachý, pořadatel a jednatel společnosti eventime a dodává: „Přinášíme akci plnou kulturního a sportovního vyžití, jež je svou náplní mimo jiné zaměřená na bližší vzájemné poznání tradic, zvyků a zajímavostí rozličných zemí účastníků“.

Akce Expats Games ovšem není určená pouze cizincům. Je určena všem, kteří rádi sportují, baví se a aktivně prožívají své volné dny. V tento květnový den kromě soubojů jednotlivých národních teamů, které můžete přijít podpořit, na Vás a Vaše děti čeká bohatý doprovodný program, a to jak sportovní, tak kulturní. Těšit se můžete na sportovní turnaje, ale také na divadla, koncerty a dílny pro děti.

Přijďte v sobotu 25.5. do areálu České zemědělské univerzity v Praze 6 v Suchdole a staňte se nejen divákem, ale také aktivním účastníkem této společensko-sportovní akce. Těšíme se na Vás

Program:
11:00 – otevření areálu
11:15 – 19:00

• Městečko s trhem po celý den (pivo, víno, jídlo, tradiční produkty, souvenýry, čajovna…)
• Tvořivé dílny pro děti – malování, hudba, řemesla…
• Tvořivé dílny pro všechny – vyrábění transparentů a vlajek na fandění
• Turnaje a soutěže pro všechny ve fotbale, tenisu, beachvoleybalu, nohejbalu, atletice a plavání
• Sportovní vyžití pro zábavu (fotbal, tenis, beachvoleybal, atletika, möllky, crockett, lukostřelba, obří šipky, petanque, kuličky, speedminton, slackline, frisbee, lezecká stěna….)
• Představení vybraných zemí
• Prostor jen tak, pro lenošení

11:30 – 13:30 – ČESKÉ HRY - část 1
13:30 – 15:00 – sdružení Roztoč – zábavný program

• loutková pohádka pro celou rodinu Tři přadleny – anglická verze
• akrobati, žongléři, bubeníci – Show pro všechny

15:00 – 17:00 – ČESKÉ HRY – část 2
17:00 – 18:00 – Prostor pro tradiční vystoupení určitých zemí
18:00 – 18:30 – ČESKÉ HRY – Finále
18:30 – 19:00 – Slavnostní předávání medailí vítězům

2) VEČERNÍ PROGRAM 19:00 – 2:00

19:00 – Zahájení
20:00 – THE BEATLES REVIVAL BROUCI BAND
21:30 – Miss Expat módní přehlídka
22:30 – Legendary Buccaneers
23:30 – DJ’s C’Moi a Patrik Rokl

Více informací o akci i programu najdete na http://www.expatsgames.cz/ nebo na facebooku http://www.facebook.com/ExpatsGamesInfoarchiv: 4.5. Zveme Vás u příležitosti prvního ročníku EXPATS GAMES, jediného společensko-kulturního setkání Čechů a cizinců žijících v České republice, na naší EXPATS GAMES OPENING PARTY, která se bude konat dne 4.5. 2013 od 19h v 360° Lounge Baru, Panská 9, Praha 1.

Těšit se můžete na módní přehlídku v podání krásných žen ze soutěže Miss Expat 2012.

Dále můžete se sklenkou welcome drinku shlédnout zajímavou videoprojekci případně si sami zasoutěžit o drinky zdarma v rámci Party Czech Games.

To vše za zvučných melodií a beatů v podání DJ’s Patrik a C’Moi.Tagy: Expats Games, opening party


Přidej komentář