Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival BAREVNÁ DEVÍTKA vás roztančí v rytmech salsy, balkánského folklóru i žhavých afrických tanců

Barevná devítka
Barevná devítka
11.08.2017 09:06 | redakce ZaKulturou.cz

Závěr léta patří v Praze tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka. Přehlídka hudby, folkloru, tance a gastronomických lahůdek z celého světa se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 v parku Podviní v Praze 9. Vystoupí významní zástupci světové world music jako čínská zpěvačka Feng Jun Song, latinskoamerická skupina Encuentro, romská kapela Terne Čhave, či africký taneční soubor BIJOU CAMARA & GUINEE TOUMBOUI a další. Letos poprvé odstartuje festivalové dění již v poledne a umožní tak návštěvníkům poobědvat exotické speciality a tradiční pokrmy z dalekých zemí. Vstup na akci je zdarma. Akci pořádá městská část Praha 9.

Přípravy 13. ročníku festivalu Barevná devítka jsou v plném proudu a organizátoři postupně odhalují program. Na hlavním pódiu se představí celosvětově známí představitelé romského, balkánského i jihoamerického folklóru.

Ochutnávka gastronomie z Evropy i exotických zemí

Kulturní zážitek doplní pestrá nabídka tradičních jídel a pochutin z mnoha zemí světa. Ochutnat tak budete moci rakouské pivní speciality, srbskou pljeskavici, mexickou zmrzlinu, lahůdky z Konga, chillská vína či kubánské koktejly. „Zaznamenáváme rostoucí zájem veřejnosti o festival a lidé by zde rádi trávili více času, proto jsme se rozhodli program rozšířit a začít již v poledne. Návštěvníci tak budou moci spojit návštěvu akce s originálním sobotním obědem,“ říká Adam Vážanský, místostarosta a člen Komise kultury a sportu městské části Praha 9.

 

Akce je součástí projektu „Barevná devítka“, který podporuje Ministerstvo vnitra České republiky. Na přípravě programu se podílí velvyslanectví řady zemí světa.


Barevná devítka
Barevná devítka
Barevná devítka


Tagy: africké tance, balkánský folklór, festival, folklór


Přidej komentář