Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival bollywoodského filmu 2009/ Prague Indian Film Festival 2009-09-10 Faces of India

Festival bollywoodského filmu 2009
Festival bollywoodského filmu 2009
19.09.2009 00:34 | redakce ZaKulturou.cz
Stále populárnější Festival bollywoodského filmu se blíží! Luck By Chance, Billu Barber, Dostana, Rock On, Drona ... ty a mnoho dalších, to jsou tituly, které vás uzemní do sedadel nebo naopak rozhýbou tělo a zacloumají emocemi.

Již po sedmé se na podzim tohoto roku uskutečňuje Festival bollywoodského filmu. Letos nově nejen v sálech pražského kina Světozor, ale exkluzivně i v prostorách Velvyslanectví Indické republiky. V průběhu týdne ve dnech 12. – 18.října 2009 budete moci shlédnout širokou škálu filmů různých žánrů. Projekce v prostorách ambasády, která bude od 12. do 14.října, bude zdarma; kino Světozor navštivte od 15. do 18.října.

Letošní rok festival nese podtitul Faces of India/ Tváře Indie. Setkáte se nejen s velkolepými bollywoodskými trháky, ale také s řadou vážnějších titulů, nezávislými snímky a vyjímečnými dokumentárními filmy. Festival má každý rok bohatý doprovodný program. Součástí jsou setkání a diskuze se zajímavými hosty profesně spojenými s indickým filmem, ochutnávka indické kuchyně, výzdoba kina v duchu Bollywoodu a soutěžní výstava fotografií v prostorách kina Světozor.

Fotografická soutěž
Pro milovníky nehybných obrázků byla opět vyhlášena fotografická soutěž na téma „Vaše bollywoodské tváře“. Hlasovat o vítězném snímku budou i diváci a to přímo během projekcí ve dnech od 15. do 17.října v prostorách kina Světozor. Vítěz bude vyhlášen v neděli 18.října. A cena? Lákavá! Dvě letenky do Bombaje od společnosti Gulf Air.

Bollywoodská párty
A co párty v indických rytmech? Ta přece nemůže chybět! Festivalová bollywoodská party samozřejmě bude! Jako každoročně se rozjede v PM Club (Trojická 10, Praha 2) v sobotu 17.října od 22 hodin a pojede až do rána! A co na vás čeká? Bollywoodská taneční show v podání tanečnic Ta-Natyam, Bolly skupiny Centra Tance Garam Masala; žhavé rytmy bude pouštět DJ San Jay z Munich Masala Team z německého Mnichova; malá taneční škola Bollywoodu se Sangitou pro každého nadšence. Skuteční fanoušci se budou moci účastnit Bollywoodská taneční soutěže, která kromě adrenalinu a zážitku z pohybu nabídne i bohatou škálu dárků a překvapení pro vítěze. Bollywoodská diskotéka a video projekce skončí až s ránem. Partnerem party je Centrum Tance www.centrumtance.cz.

media kontakt: pr@bollywood.cz

web: www.bollywood.cz

Tagy: Festival, film, filmový festival


Přidej komentář