Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival Fun Fatale představí akrobatky na kruzích, lanech i za vlasy zavěšené

Festival Fun Fatale
Festival Fun Fatale
26.02.2014 18:58 | redakce ZaKulturou.cz

Třetí ročník mezinárodního festivalu současného cirkusu Fun Fatale nabídne ve dnech 26. března až 6. dubna dvanáct představení akrobatek z Izraele, Norska, Švýcarska nebo Velké Británie. Vedle premiéry Pony is a small horse finské choreografky Ilony Jäntti uvede oceněné představení Imaga Ingrid Esperanzy a nebude chybět ani koncert patronky festivalu herečky Anny Polívkové nebo workshopy vedené zahraničními lektorkami. Kromě Prahy se letos poprvé mohou na festial těšit také diváci v Jihlavě, Bratislavě a Nitře.

Festival s ryze ženským programem divákům během dvanácti dnů opět umožní nahlédnout doslova pod sukni dámskému současnému cirkusu. „Vzdušnou akrobacii oproti předchozím ročníkům doplní víc žonglování. Působivé propojení videoprojekce s žongláží předvede polská performerka Marta Kuczunská. Z neobvyklých technik pak budou mít diváci příležitost zhlédnout akrobacii na kole Jessicy Arpin nebo překvapivě ladnou pohybovou inscenaci Ingrid Esperanzy, která se celá odehrává ve visu za vlasy,“ prozrazuje dramaturgyně festivalu Eliška Brtnická.

Novinkou letošního ročníku je rozšíření festivalu do dalších měst. Kromě pražského Klubu Mlejn, kde festival potrvá od 26. března do 1. dubna, se tak na Fun Fatale mohou od 27. března do 6. dubna těšit příznivci akrobacie a pohybového divadla také v Jihlavě (DIOD - Divadlo otevřených dveří), 31. března v Bratislavě (A4 – Priestor súčasnej kultúry) a 1. dubna v Nitře (Divadlo Andreja Bagára). „Jsme rádi, že taková skvělá představení jako Erstes Leid, které je inspirované jednou z Kafkových povídek, nebo Invisi'BALL izraelských 'fotbalistek' neuvidí jen  pražské publikum,“ doplňuje ředitelka KD Mlejn Dagmar Roubalová.

Festival nabízí také jedinečnou možnost pro diváky. Ti si mohou v sedmi workshopech vyzkoušet akrobacii na vlastní kůži. Tento rok mohou vybírat mezi chinese pole (čínská tyč), balancováním na židlích, žonglováním nebo akrobacií na šálách, hrazdách či zemi.

Fun Fatale 2014 pořádá obecně prospěšná společnost KD Mlejn ve spolupráci s občanským sdružením Cirkus Mlejn za podpory Městské části Praha 13, Magistrátu hlavního města Prahy a Izraelské ambasády.

 

Podrobný program festivalu včetně informací o vstupenkách a workshopech najdete na www.funfatale.cz nebo na festivalovém facebooku Fun Fatale či twitteru.Tagy: festival


Přidej komentář