Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival Okoř 24. 8. 2019

Festival Okoř 24. 8. 2019
Festival Okoř 24. 8. 2019
18.08.2019 00:24 | redakce ZaKulturou.cz

Letos se bude konat již 19. ročník rodinného open-air festivalu Okoř. Ten se těší velké oblibě jak u interpretů, tak i u diváků, a proto bývá pravidelně vyprodán. Jedna legenda dokonce praví, že louka, na které se festival pořádá, vyzařuje léčivou energii.

Hlavním hnacím motorem festivalu je Hana Petřinová, která ho s velkou láskou pořádá od samého začátku. “Na hrad Okoř jsme rádi jezdívali s manželem (pozn. - s hudebníkem Otakarem Petřinou) a tam mě napadlo, že v tom krásném prostředí by bylo skvělé zorganizovat hudební festival. První ročník proběhl v roce 2000, v době, kdy ještě v ČR moc festivalů nebylo. Pamatuji si, jak jsme tenkrát vlastnoručně lepili plakáty,” vzpomíná Hana Petřinová a dodává: “Ten festival mám moc ráda, líbí se mi, že je takový komorní, jednodenní, za ta léta už máme svoji základnu fanoušků, kteří s námi rostou, přivádí k nám svoje děti… Navíc to beru jako takové rozloučení s létem.”

  

LINE-UP 2019:

 

12:00 reprodukovaná hudba

13:00 PAVEL CALLTA

14:10 ŽLUTÝ PES

15:30 JAROSLAV UHLÍŘ

16:50 DIVOKEJ BILL

18:20 VYPSANÁ FIXA

19:40 MAREK ZTRACENÝ

21:10 MIG 21

22:50 TATA BOJS

00:10 DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

DOPROVODNÝ PROGRAM PRO DĚTI:

 

- Dětský koutek

 

- Indiánská stezka - Zábava pro děti a jejich rodiče, kde si užijí spoustu indiánské zábavy formou her a disciplín, které budou společně plnit a rozvíjet tak své soustředění, odhad, kreativitu, postřeh a vytrvalost. www.duhoviindiani.cz

 

- Hudební bubenická dílna “Rytmy sběrného dvora” - zábavná hra na sudy, hrnce, plechovky atd. www.rytmysbernehodvora.cz

 

INFORMACE O UČINKUJÍCÍCH

 

PAVEL CALLTA

Mladý český zpěvák, textař a skladatel. Do širšího povědomí se dostal díky singlům Terapeut nebo duetu s Leošem Marešem Píšem si svůj sen. Nedávno představil oficiální skladbu pro Avon pochod 2019. Je to duet s Martou Jandovou a jmenuje Nechat vítr vát.

Na letošní podzim Pavel chystá svůj první velký koncert, který proběhne 7.11. ve Foru Karlín. Také pracuje na nové knize, která by měla vyjít pod vydavatelstvím Albatros.

www.pavelcallta.cz

ŽLUTÝ PES SLAVÍ 40 LET

“Bylo to přesně 27.5. 1979 v 10 hodin ráno, kdy Žlutý Pes zahrál v rámci Jazzových dnů na prknech basketbalové haly Folimanka v Nuslích, aby se nakonec zdržel na hudebních scénách této krásné země celých 40 let. To že to vydržíme, nota bene, že nás to bude pořád bavit, netušil vůbec nikdo,” říká Ondřej Hejma.

Oslavy se budou konat na festivalu Okoř 24.8. a v pardubickém klubu Žlutý Pes 28.10.

www.zlutypes.cz

 

JAROSLAV UHLÍŘ

Jaroslav Uhlíř se svou kapelou se letos na jaře a v létě zúčastní většiny velkých festivalů jako například Votvírák, Bernardfest, Pekelný ostrov, Benátská atd. Letní sezonu zakončí velkým koncertem 2.10.2019 v Pražské Lucerně s hosty Zdeňkem Svěrákem a Karlem Šípem.

www.jaroslavuhlir.cz

 

DIVOKEJ BILL

Každé dva roky pořádá kapela Divokej Bill koncert na úvalském atletickém oválu. Nejinak tomu bude i letos. Koncert nazvaný DOMA 2019 proběhne 14. září.

Skvělý start do letošního roku si kapela nadělila vyprodaným lednovým koncertem v pražské O2 areně. I když by se mohlo zdát, že si dá po tomto úspěchu volno, opak je pravdou.

„Ano, ještě sice jedeme na opojné vlně z O2 areny, ale už jsme zase ve stádiu příprav na letní open air scény a také na vlastní koncert, pro nás neméně důležitý, protože jde o tradiční akci u nás v Úvalech. Hodně se na něj soustředíme, chceme zase předvést něco, co si naši fanoušci zapamatují. V Úvalech jsme se dali dohromady a hrát zde - i po tolika letech - pro nás znamená stále něco výjimečného. Jsme rádi, že spolu s našimi fanoušky tady v podstatě odstartujeme třetí dekádu existence Divokýho Billa,“ říká houslista Adam Karlík.

www.divokejbill.cz

 VYPSANÁ FIXA

 Skupina Vypsaná fiXa oslaví letos dvacet pět let své existence vydáním nového studiového alba a velkým koncertním turné nazvaném Vypsaná fiXa 25 let tour. To odstartuje 7. října v pardubickém klubu Žlutý pes a vyvrcholí 18. 12. v pražském Foru Karlín. Za těch dvacet pět let stihla kapela natočit osm původních alb. Deváté vyjde letos a skupina ho pokřtí 7. října právě v klubu Žlutý pes, kde odehrála svůj první koncert kariéry.

www.vypsanafixa.cz

MAREK ZTRACENÝ

Marek Ztracený, čerstvý držitel ceny Zpěvák roku v anketě Žebřík, nedávno představil nový videoklip Dvě láhve vína. Hlavní roli si v něm zahrál Zdeněk Godla alias Franta z Mostu.

Marka čeká nabité festivalové léto a také přípravy na jeho velkolepý koncert, který odehraje 22.2.2020 v o2 areně.

www.marekztraceny.cz

MIG 21

“Po dvou letech se vracíme na náš domovský festival Okoř. “Domovský” neříkám jen tak náhodou. S klukama jsme tady začínali a organizační tým je víceméně taková naše rodina, takže se vlastně vracíme domů. A nevracíme se s prázdnou! Přivezeme naši novou píseň Hyje! z chystaného alba a spoustu překvapeni,” vypráví Honza Hladík.

Na podzim Mig 21 opět chystají objet celou republiku v rámci Hyje! Tour.

www.mig21.cz

TATA BOJS

„Skupina Tata Bojs zakončila mohutné oslavy svých třiceti let existence velkou a nad očekávání úspěšnou výstavou v Centru současného umění DOX, kterou navštívilo více než třicet tři tisíc diváků. Za třemi dekádami nepřehlédnutelného působení na české scéně udělala pomyslnou tlustou čáru výpravnou knihou TATALOG, která na ploše čtyřista stran představuje Tata Bojs jako neodmyslitelnou součást vývoje hudby v porevolučních dobách naší země. V současné době Tata Bojs pomalu začínají připravovat nové album,“ říká Milan Cais.

www.tatabojs.cz

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Kapela loni oslavila 20 let svého působení na hudební scéně. Během té doby kluci stihli natočit 4 CD, odehrát stovky koncertů a ukázat, že písně Ivana Mládka nestárnou. Loni kapela natočila novou původní píseň "Pojď hrát hokej", která si vede velmi dobře na Youtube. Do budoucna by skupina ráda točila nové písně a samozřejmě pokračovala ve svém nikdy nekončícím turné.

www.dedamladek.cz Přidej komentář