Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival STORYTELLING! 2018

Festival Storytelling 2018
Festival Storytelling 2018
04.10.2018 12:06 | redakce ZaKulturou.cz

Praha, Cross Club, Plynární 23
6. – 7. října

            Čtvrtý ročník podzimního festivalu vyprávění Storytelling! 2018 představuje publiku jedinečnou formu vyprávění – storytelling jako uměleckou disciplínu, která dokáže propojovat a sbližovat. Téma festivalu „křížem krážem“ poukazuje na mezinárodnost celé akce a také na putování jako prostředek poznání v příbězích.

Storytelling CZ pořádá akce na podporu vypravěčství po celý rok, se začátkem sezóny ale pozve i zahraničního hosta a uspořádá festival. Navazuje tak na tradici velkých evropských festivalů storytellingu, které se konají v podobném datu na mnoha místech – například v Edinburghu nebo Amsterodamu.

Pražský festival si klade za cíl setkávání a sdílení. Letošní ročník v Cross Clubu bude zajímavý vyprávěním na půdě, čímž se podpoří komorní atmosféra, a také vyprávěním ve spletitých uličkách klubu. Diváci tak budou mít možnost se procházet, a kde najdou schovaného vypravěče, poslechnou si jeho příběh. V Cross Clubu tak oživne příběhová instalace v prostoru. Vyprávět budou členové souboru Storytelling CZ. Témata příběhů si diváci budou moct vybrat, budou tedy volit mezi osobními příběhy, autorskými a tradičními mýty a pohádkami.

„Zlatý hřeb festivalu je vystoupení italské vypravěčky jménem Valentina Zocca, která přijela se svým vystoupením Přístav příběhů. Pochází z přístavního města Benátky, kde odmala naslouchala příběhům o putování, a bude vyprávět o tom, jaké na své cestě křížem krážem životem potkává překážky a poklady,“ říká pořadatelka festivalu Markéta Holá. Festivalová sobota bude zakončena otevřeným vyprávěním u ohně, kdy se může zapojit naprosto každý.

Festival bude mít pokračování i v neděli, kdy se pro všechny diváky chystá snídaně s diskuzí o storytellingu u nás i ve světě. A protože se diskuze bude odehrávat na území vypravěčů, bude doplněna příběhy a vlastními zážitky. Diskuze je otevřená zdarma všem, kteří se o metodu živého vyprávění neboli storytellingu zajímají a rádi by věděli víc.

Pro ty, kteří by si chtěli vyprávění také vyzkoušet, a ne jen poslouchat, je nachystaný workshop. Odehraje se v sobotu pod taktovkou Valentiny Zocca a je určen jak začátečníkům, tak pokročilým, a jedním z jeho cílů je podpořit vypravěče, kterého v sobě máme každý. Workshop se odehraje v angličtině s tlumočením do češtiny.

Festival se koná za podpory MČ Praha 7 a pořádá jej Storytelling CZ a Cross Attic.

FB: https://www.facebook.com/events/278052609471747/Tagy: festival, Storytelling


Přidej komentář