Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival Utubering se představí již tuto sobotu

Festival Utubering
Festival Utubering
25.06.2015 14:39 | redakce ZaKulturou.cz

Již tuto sobotu, 27. června, se na letišti v pražských Letňanech představí premiérový ročník festivalu Utubering, jehož hlavními představiteli budou hvězdy tzv. Generace Z videoblogeři a hudební hvězdy, které si svou slávu vydobyli především na internetu.

Utubering bude postaven do půdorysu velkého prstence a nabídne návštěvníkům 4 hlavní tématické zóny: Gaming, Beauty&Fashion, Entertainment a Music. V každé z nich bude celý den probíhat originální program, který si pro své fanoušky připravili sami účinkující videoblogeři. Dominatou velkého prstence pak bude centrální pódium, na kterém se budou v průběhu dne střídat hudební hvězdy se svými show.

V gaming zóně si kromě počítačových her budou návštěvníci moci vyzkoušet například parkour, který dělá ve volném čase známý youtuber Šimon Vojta, který vystupuje pod přezdívkou Smusa. V entertainment zóně se mimo jiné představí youtuber Martin Rota se svou chemickou laboratoří a ve spolupráci se science centrem iQLANDIA nabídnou návštěvníkům originální show.

Fashion zóna připravuje pro návštěvníky program s jejich oblíbenými beauty vlogerkami, ve které dostanou nejen kosmetické tipy, ale také si budou moc vyrobit vlastní čelenky, zúčastnit se fashion show a dát si na živo “Čaj s Teri”, který přenáší do reality nepopulárnější česká vlogerka Tereza Hodanová známá pod názvem Teri Blitzen.

Hudba je dalším silným prvkem festivalu Utuberingu. Na centrálním pódiu se vystřídá během celého dne několik kapel, které si kromě běžné festivalové show připravili i svůj krátký program do Music zóny festivalu. Těšit se mohou návštěvníci na poetickou chvilku s Lipem nebo třeba lezení po stěně s ATMO Music. Kromě nich vystoupí na centrálním pódiu i např. kapely Slza a Mandrage

Netradičním prvkem festivalu je i obrácená logika vstupenek, která nabízí pro rodičovský doprovod vstupné zdarma. Organizátoři pro dospělácký doprovod chystají i rodičovský koutek. “Chceme se věnovat i rodičům, kteří musí své juniory doprovodit na akci. Představíme jim světy, kterými jejich následovníci žijí a poradíme jim o v tématech ochrany dětí na internetu, hráčských závislostech, nebo z těch pozitivních - jak se z jejich dětí mohou také stát úspěšní tvůrci, vysvětluje Andrea Hurychová.

Brány festivalu se otevřou v sobotu 27. června v pravé poledne a program skončí ve 22:00, aby se návštěvníci mohli dostat v poklidu domů městskou hromadnou dopravou.

Vstupenka na festival stojí 399 Kč a prodává se jak on-line na webu www.utubering.cz, tak v předprodejní síti Ticketportal a na webu www.ticketportal.cz.

Kompletní informace o akci najdete na www.utubering.cz.Tagy: festival


Přidej komentář