Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Finále Air Guitar ČR se blíží

airguitar
airguitar
07.06.2010 18:26 | V těchto dnech vrcholí Česká část mezinárodní soutěže ve hře na imagianární kytaru. Soutěžní videa z prvního kola jsou volně přístupná na internetu, z nich vybere porota nejlepší borce. Finalisté se utkají na jednom pódiu 26. 6. vrámci festivalu United Islands Of Prague. K soutěži se hrdě hlásí třeba Chinaski nebo Visací Zámek, kteří vyzvali své fanoušky k účasti. V porotě se objeví například herec David Matásek, domácí průkopník této nezvyklé disciplíny nebo kunsthistorik Zdeněk Primus. Soutěž má i řadu vyložených odpůrců a kritiků, jelikož její účastníci vlastně nemusí „nic umět“. Hraje se na kytaru bez kytary, soutěžící jsou spíš performeři než hudebníci a to právě jde. Ve Francii, Austrálii nebo USA je Air Guitar velmi oblíbenou zábavou, která dokáže naplnit celá náměstí. Češi mají reálnou šanci uspět na MS, tvrdí Filip Černý, organizátor českého šampionátu a dodává: „U nás máme skvělé airguitaristy, jednotlivé výkony mě příjemně překvapily. Finále bude velmi napjaté.“

Finále Air Guitar ČR proběhne na festivalu United Island Of Prague 2010. Vítěz získá Titul Mistra ČR a 20 000 Kč od spol. kytary.cz, také postupuje do světového finále.

Letos se koná již 15. ročník soutěže a účastní se více než 20 zemí. Národního kola Air Guitar ČR se může každý, komu je více než 18 let. Podmínky soutěže a soutěžní ukázky jsou uveřejněny na adrese: airguitar.kytary.cz. Uzávěrka přihlášek je 16. 6. 2010.

Přidej komentář