Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Historicky první festival světla SIGNAL láká tisíce lidí do ulic Prahy

Instalace Abies Electronicus
Instalace Abies Electronicus - foto Benoit Laurent
07.10.2013 10:09 | redakce ZaKulturou.cz

V říjnu tohoto roku Praha poprvé ožije světlem a na čtyři večery se tak stane centrem moderního audiovizuálního umění světové úrovně. Festival světla SIGNAL se bude konat od 17. do 20. 10., slibuje nezapomenutelné zážitky, je zdarma a na svůj program láká tisíce návštěvníků.

VELKOLEPÉ VIDEO-MAPPINGY* NA VÝZNAMNÉ BUDOVY

Programu vévodí čtyři video-mappingové projekce na architektonické skvosty metropole. Romain Tardy z uskupení Antivj visual label se zapíše do paměti města díky video-mappingu na divadlu Hybernia. Ruská Sila Sveta připravuje originální mapping na Tyršův dům. The Macula, česká dvojice proslavená mappingem Staroměstského orloje, rozsvítí kostel svaté Ludmily na náměstí Míru. A katalánské uskupení umělců Telenoika ztvární ve svém mappingu na Arcibiskupský palác oživlé siluety týkající se české kultury. Video-mappingové show začnou každý večer festivalu v 19:30 hod a budou se v pravidelných intervalech s krátkou pauzou opakovat až do 23:30.


DESÍTKY SVĚTELNÝCH DĚL V CENTRU PRAHY

Festival znamená výzvu i pro řadu dalších českých významných uměleckých osobností. Z Petřínské rozhledny český umělec Krištof Kintera udělá na čtyři dny maják, Karlův most budou strážit dvě velké oči Milana Caise, Rony Plesl rozzáří skleněnou plastiku z uranového skla v kostele Svatého Martina ve zdi, František Skála představí na Kampě svůj dům stínů, ožije dvacet let starý původní projekt tvůrce letenského Metronomu Vratislava Karla Nováka, SPAM a Vladimir 518 vzdá poctu významnému českému malíři Zdeňku Sýkorovi projekcí na muzeum Kampa, přímo na budově Nové scény Národního divadla si budete moci zahrát staré dobré 8bitové hry v rámci instalace Adama Širokého, díky festivalu se také doslova roztančí Tančící dům a podobných zážitků bude mnohem více! Zde najdete aktuální mapu více než 30 festivalových instalací: http://www.signalfestival.com/mapa-instalatci/. Světelná umělecká díla budou k vidění všechny 4 festivalové dny od 19:30 do 23:30 hod.


*Co je to video-mapping? Video-mapping je směr audiovizuálního umění, založeného na VJingu. Podstatou je projekce šitá na míru vybraným plochám nebo objektům tak, aby rozbila divákovo vnímání perspektivy a reality. Projektor umožňuje ohýbání a zvýraznění jakéhokoliv tvaru, linie nebo prostoru. Sugestivní hra světla na objektech doprovázená hudbou vytváří nový rozměr a mění vnímání zdánlivě obyčejného. Všechno se stává iluzí.Tagy: festival světla, Signal


Přidej komentář