Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hluková guerilla zaútočí na klub Matrix!

party v Matrixu
20.11.2010 16:03 | Druhého prosince letošního roku zavítají po delší pauze do Čech opět zástupci legendárního francouzského labelu Audiotrauma (www.audiotrauma.org). V prostorách klubu Matrix na pražském Žižkově se představí vedoucí uskupení této štrasburské elektro-hlukové party Chrysalide v doprovodu projektu Sonic Area, ambientních Ex_Tension a domácích Akimbo.

Chrysalide vznikli v roce 2003 jakožto elektro-rhytm and noiseová skupina tvořená zakladately labelu audiotrauma ukrytých pod přezdívkami Syco Trauma a Arco Trauma, kteří jsou mimo jiné pořadatelé slavného Noxious Art festivalu ve Francii. Do Prahy přijedou představit svůj neotřelý mix idnustriálu, punku a digital hardcoru ve stylu starých a poctivých Atari Teenage Riot, SPK, Ministry či Nine Inch Nails. Na své si jistě přijdou jak milovníci úderných rytmů, tak i příznivci hlukových struktur. Chrysalide se již v minulosti zúčastnily mnoha festivalů po boku slavných jmen elektronické hudby, namátkou – Maschinenfest, Elektroanschlag a poměrně často koncertují se známou běloruskou formací Ambassador21.
http://www.apreslachute.com
http://www.myspace.com/chrysalideaudiotrauma


Sonic Area je projektem, či v současné době téměř regulerní záležitostí zvukového producenta a hudebníka Arca Traumy. Jeho hudební tvorba se pohybuje mezi rytmickou industriální naléhavostí a experimentální elektronickou koláží omamných zvuků. Kromě vlastní tvorby a trvalé spolupráce s Chrysalide se Arco též podílel s Punish Yourself na jejich společném albu Phenomedia. V Čechách jsme mohli vidět a slyšet živé vystoupení Sonic Area například letos na Moravském industriálním festivalu v Olomouci.

http://www.myspace.com/sonicarea


Pod jménem Ex_Tension se skrývá projekt dvojice hudebníků rovněž ze Štrasburku, který se ovšem nespadá pod label Audiotrauma, ačkoliv hudebně je s ním do značné míry spřízněný. Jejich hudební tvorba je pestrou směsí industialu, rytmické elektroniky i pomalejšího tempa dark ambientu. V Praze vystoupí Ex_Tension poprvé a mohou se pochlubit též plánovaným koncertem v Altenburgu na příštím festivalu Elektroanschlag.

http://www.myspace.com/ex8tension


O zahájení večera se postará známá olomoucká sestava Akimbo. Po dlouholeté pauze se pánové na scénu vrátili s novou energií, mocným křikem a řinčením rezavého železa a během dvou let stihli koncertovat, kromě četných tuzemských vystoupení, například ve Wroclawi i v Paříži. Těšit se můžeme na ostrou porci surové elektroniky i old-school industrialu.
http://www.myspace.com/akimboindustrial


Vstupenky můžete rezervovat na portále Move Ticket: http://www.moveticket.cz za cenu 150 Kč, nebo pak na místě za 200 Kč. Akci spolu s Arkham prod. spolupořádají klub Matrix a On air
Tagy: Koncert


Přidej komentář