Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jana Šteflíčková pokřtí v Malostranské besedě své první sólové autorské CD

Jana Šteflíčková
Jana Šteflíčková - foto Ivan Prokop
14.06.2013 13:56 | redakce ZaKulturou.cz

Jana Šteflíčková je jednou z nejvýraznějších osobností české písničkářské scény a zároveň herečkou studia Ypsilon.

Její osobitá tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí nejvíce k folku, blues a jazzu. Její program je nosný pro folkové festivaly (písničkářká cena Zahrady), ale i pro hudební akce nadžánrové (Trutnov Open Air, Sázavafest, Boskovice,Šumperk Blues Alive).V roce 2010 účinkovala jako support britského bluesmana Johna Mayalla na jeho koncertech v ČR.

Ve svých písních uplatňuje bezprostřední komunikaci s diváky,hereckou zkušenost,hlas s širokou rejstříkovou a výrazovou škálou a osobitou, netradiční hru na kytaru.

V pondělí 24.6. v Malostranské Besedě od 20:30 hod. pokřtí své první sólové autorské cd, které natočila ve vlastní produkci,a na které si přizvala zkušené muzikanty - bicí - Martin Kopřiva (Lanugo, Roman Dragoun), perkuse - Camilo Caller (KOA) ,Baskytara - Jan Judl (Jablkoň), violinofon - Jan Šimůnek (Hi-Fi), akordeon Mathieu Gautron a další. Obal CD, který má podobu krabice s texty a všednodenními fotkami snímanými jednorázovým aparátem, zpracoval David Matura.Album bylo natočeno ve studiu Faust Records,za spolupráce se zvukařem Derekem Saxenmeyerem, mícháno je klasickou analogovou metodou.Obsahuje čtrnáct autorských písní.

Role kmotra se ujme Michal Prokop a večer bude pestrý, v duchu setkání s přáteli a hudebními souputníky. Přijďte křtít, zpívat a bavit se...


Více na www.steflickova.cz
Jana Šteflíčková
Jana Šteflíčková
Jana Šteflíčková


Tagy: Jana Šteflíčková, Malostranská beseda


Přidej komentář