Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jarní veletrh starožitností na Novoměstské radnici

Na veletrh starožitností Antique míří odborníci i laici.
Na veletrh starožitností Antique míří odborníci i laici.
06.04.2017 15:05 | redakce ZaKulturou.cz

Ve dnech 20. až 23. dubna 2017 se bude na Novoměstské radnici v Praze konat 39. prodejní veletrh starožitností Antique. Tentokrát se zaměří na téma starožitných šperků, ale i drahých kovů a drahých kamenů, jako bezpečného způsobu uložení rodinného bohatství „na horší časy“.

„Historie, a to i ta nedávná, je plná nenadálých zvratů, které nutily lidi prchat, uchýlit se do emigrace, ukrývat se nebo řešit nečekané existenční potíže. Často si přitom s sebou nemohli vzít víc než jen pár osobních věcí. V takových případech byl drobný starožitný šperk nezřídka jedinou možností, jak zachránit alespoň část rodinného majetku a díky němu začít nový život někde jinde,“ říká Jan Neumann, prezident Asociace starožitníků, která veletrh Antique pořádá.

Právě na příběhy rodinných šperků, které v dobách válek, revolucí, krizí, měnových reforem a jiných dějinných zvratů posloužily jako snadno přenosný a dobře prodejný cenný majetek, chce Asociace v souvislosti s veletrhem upozornit. A připomenout také vývoj cen starožitných šperků, jiných drobných předmětů a drahých kovů v posledním desetiletí – a tedy i jejich investiční potenciál.

Veletrh Antique je tradičně jediným veletrhem v Česku, na němž své exponáty představují výhradně předem registrovaní a ověření vystavovatelé z řad českých starožitníků. Asociace starožitníků ho pořádá dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Veřejnosti asociace nabízí také bezplatné konzultace k ceně starožitných předmětů a již několik let organizuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium pro obor starožitník, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění.


Jarní veletrh starožitností
Jarní veletrh starožitností
Jarní veletrh starožitností


Tagy: Novoměstská radnice, veletrh starožitností


Přidej komentář