Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kam v Praze na podzim za kulturou? Na Novoměstskou radnici na Karláku!

Podzimní Novoměstská radnice
Podzimní Novoměstská radnice foto Petra Baďurová
03.09.2021 21:29 | redakce ZaKulturou.cz

Na Novoměstské radnici se bude konat v říjnu oblíbený gastronomický Festival delikátních chutí a festival workshopů Řemesla živě a pro život. To si nenechte ujít!

Gastronomická scéna, stejně jako ostatní odvětví, prošla složitým obdobím a Novoměstská radnice může konečně se vztyčenou hlavou prohlásit: „Jsme tu pořád s vámi a pro vás!“. V sobotu 9. října s velkým potěšením přivítá účastníky i návštěvníky na svém svátku dobrého jídla i pití, během kterého si užijete tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival delikátních chutí – Jsme tu a pořád nám chutná! navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si sem přicházeli vychutnat širokou škálu delikates, a i tentokrát akce proběhne v zázemí radnice a v přilehlé části parku na Karlově náměstí. Událost v sobě spojuje skvělou lokalitu centra města, jedinečnou historickou atmosféru a kulturní vyžití, které skýtá její vyhlídková věž i galerie. Bohatý gastronomický zážitek snad podtrhne už jen přívětivé počasí podzimu. Na všechny milovníky gastronomie čeká kvalitní práce kuchařů a příjemný prožitek těch, kteří přijdou ochutnat jejich nabídku a strávit zde čas s přáteli a rodinou. A na své si přijde každý! Milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa. Menu bude tentokrát doplněno o výběrovou kávu, lahodná vína a další nápoje.

Již po necelých dvou týdnech se můžete s radostí na Novoměstskou radnici vrátit! Ve dnech 20. – 21. října se v jejích překrásných historických prostorách bude konat již 8. ročník festivalu workshopů Řemesla živě a pro život věnovaného řemeslům a jejich budoucnosti. V poslední době jsme se více než kdy předtím mohli přesvědčit, že řemesla jsou nejen živá, ale jsou zcela zásadní pro život. Dávají člověku možnost samostatnosti, nezávislosti a možnost pomoci druhým i vybudovat stabilní živobytí. Krejčové, truhláři, zedníci, instalatéři, automechanici a mnoho dalších řemesel má nejen zlaté dno, ale trpí také značným nedostatkem zájemců. Přitom je to budoucnost nás všech. Opět se zde dostanete do přímého kontaktu s představovanými řemesly, vyzkoušíte si pod odborným dohledem práci s dlátem, jehlou, drátem, keramickým jílem, papírem, textilií, sklem a a dokonce i s malým robotickým ramenem spojeným s počítačem. Na chvíli se tedy bude moci celá vaše rodina, dětmi počínaje a prarodiči konče, stát pravým řemeslníkem se zlatými českými ručičkami.

Chcete-li se dozvědět více o životě této národní kulturní památky, jejíž historie sahá až do dob Karla IV. do roku 1348, přijďte 4. či 25. října na hodinovou komentovanou prohlídku s poutavým výkladem vhodným i pro děti. Nahlédnete i do prostor které nejsou běžně veřejnosti přístupné a vystoupíte na ochoz sedmdesátimetrové vyhlídkové věže při západu slunce. Prohlídku pro 6 a více osob si můžete dohodnout i v individuálním termínu.

Informace o otevírací době a podrobnosti jsou uvedeny na stránkách Novoměstské radnice www.nrpraha.cz

Festival delikátních chutí: http://www.nrpraha.cz/program/1105/festival-delikatnich-chuti-jsme-tu-a-porad-nam-chutna/

Řemesla živě a pro život: http://www.nrpraha.cz/program/1101/remesla-zive-a-pro-zivot/

Komentované prohlídky: http://www.nrpraha.cz/program/1082/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2021/

Další kulturní a společenské akce radnice pro širokou veřejnost všech věkových kategorií: http://www.nrpraha.cz/program/Tagy: Festival delikátních chutí, Novoměstská radnice, Řemesla živě a pro život


Přidej komentář