Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kavárny naživo a trochu jinak

Kavárny naživo
Kavárny naživo
31.08.2014 18:46 | redakce ZaKulturou.cz

Spolu s padajícím listím a sychravým počasím doručí letošní podzim všem příznivcům kultury nový a nadějný studentský projekt. Blíží se totiž festival Kavárny naživo, který v říjnu nabídne návštěvníkům pražských kaváren jako protiváhu ponuré atmosféry barevnou paletu uměleckých akcí všech druhů a žánrů. Mezi nimi například inscenaci divadelní hry Zelda, manželka spisovatele v režii divadelního spolku Chrchel nebo fotografický workshop s Ninou Zardalishvili, fotografkou a pořadatelkou již zaběhlé akce RestartTheArt.

 

Café Velryba na jeden den připomene 50. léta v pařížském Montparnassu, neboť jej obsadí několik studentů malby i se svým výtvarným náčiním, kteří budou na místě malovat a vystavovat své obrazy. Stoly a židle v Café Lajka zase roztančí Zdeňka Bartošová v doprovodu absolventa Pražské konzervatoře Lukáše Janaty. A to vše za běžného denního provozu.

 

Motivem festivalu Kavárny naživo, kterému vyslovil podporu Karel Schwarzenberg a jenž bude probíhat také ve spolupráci se studenty či profesory UMPRUM a AMU, je především snaha oživit tvořivého ducha pražských kaváren. Podobně jako tomu bylo za první republiky, kdy se v těchto podnicích scházeli velcí spisovatelé, malíři či politické osobnosti, a umožnit tak veřejnosti přímý styk se současnou tvorbou mladé generace, diskusi a zpětnou vazbu.

 

V rámci festivalu proběhne 18 akcí ve 20 kavárnách a zapojí se přes 200 účinkujících. Více na www.kavarnynazivo.cz


Kavárny naživo


Tagy: festival, Kavárny naživo


Přidej komentář