Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kdo poletí z ROXY do Bangkoku? Globální soutěž kapel GBOB zpět v Praze

Soutěž kapel GBOB v Roxy
Soutěž kapel GBOB v Roxy
10.12.2013 17:56 | redakce ZaKulturou.cz

Soutěž o finále v thajském Bangkoku, světové uznání a ceny v hodnotě 100 000 amerických dolarů odstartovala sérii sedmi regionálních kol již první zářijový týden v pražském klubu Roxy. Druhý prosincový víkend se GBOB po třech měsících vrací zpět na prkna Roxy, aby si zde 14 vítězů regionálních kol a jedna divoká karta hlasování lidu splnilo sen a reprezentovalo Českou republiku v thajské metropoli. V sobotu 14/12 se tak uzavře první ročník soutěže, který se vyznamenal rekordním počtem 380 přihlášených kapel.

Až 70 kapel z celkového počtu 380 přihlášených, kapel různých žánrů, věku i míry profesionality, vstoupilo na stage sedmi hudebních klubů v sedmi různých městech České republiky. Města Praha, Ostrava, Brno, Jihlava, Pardubice, Most a Plzeň se pro první ročník soutěže stala prvním stupněm za postupem do celonárodního finále. Sérii sedmi regionálních kol završí národní semifinálový a finálový večer, kde se pod taktovkou moderátorky Lenny Trčkové představí výkvět originální české muziky.

„Regionální soutěžní kola GBOBu byla výjimečná právě svou žánrovou pestrostí, hrál se skate-punk, poctivý bigboš, snad všechny podoby rocku, tvrdý metal, slyšeli jsme reggae i popinu... kromě soutěže kapel jsme byli svědky i souboje žánrů,“ komentuje situaci před semifinále prvního ročníku soutěže šéfdramaturg hudební televize ÓČKO a porotce soutěže, Alexandr Guha. Záznam z finálového večera bude odvysílán v neděli 22/12 ve 22:00 a tím i odstartuje sérii večerních koncertů na ÓČKU během vánočních svátků.

Vítěz národního finále si odnese mimo nominace na mezinárodni finále také hodnotné ceny z hudebního obchodu Music City. V mezinárodním finále pak poměří své sily na 30 kapel všech zúčastněných států. Vítěz světového finále obdrží hlavní cenu v hodnotě 100.000 USD, a to částečně ve finančních prostředcích a částečně v tzv. „band development package“, zahrnujícím např. nahrávací časy ve světových studiích, management mezinárodní tour, kontrakt s produkcí a kontrakt s vydavatelstvím.Tagy: Roxy, soutěž


Přidej komentář