Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Klub 007 Strahov slaví čtyřicáté narozeniny

007
Klub 007 Strahov slaví čtyřicáté narozeniny
16.08.2009 22:47 |

Zdá se to neuvěřitelné, ale legendární strahovská Sedmička slaví v září kulaté výročí: 40 let! Klub vznikl v suterénu bloku číslo 7 na studentských kolejích ČVUT v roce 1969, prošel mnoha změnami a odehrál se v něm nespočet koncertů, jedno ale zůstává stejné: Sedmička byla a je útočištěm pro svobodně smýšlející mladé lidi a jejich hudbu.

Přestože komunistický režim se snažil mít Klub 007 co nejvíce pod dohledem, Sedmičkou prošly vlny moderní hudby podobně jako na celém světě: folk, jazzrock, disko, punk, nová vlna... A po roce 1989 nabralo dění na Strahově ještě rychlejší otáčky. Nekomerční hudba je od té doby na Sedmičce "oficiálně" doma a stylový záběr je nevídaně široký - od punku a hard core, přes ska, hip hop, reggae, rockabilly až po indie rock, noise či electro. Klub 007 Strahov se také stal vyhlášeným koncertním místem pro kapely z celého světa - řada z nich trvá na tom, aby jejich pražský koncert proběhl pokud možno právě na Sedmičce.

Klub 007 se stal legendou mezi kluby a jeho speciální rodinná a kreativní atmosféra ovlivnila řadu fanoušků i hudebníků. Sedmička své výjimečné jubileum slaví sérií koncertů, na které vás osazenstvo klubu srdečně zve. Podrobnosti naleznete na webu www.klub007strahov.cz

Přidej komentář