Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Knižní startér: Podpořte jedinečný projekt - vydání sbírky poezie Kapičky ticha neslyšící básnířky Elišky Vyorálkové

Eliška Vyorálková - Kapičky ticha
Eliška Vyorálková - Kapičky ticha
25.10.2016 17:14 | redakce ZaKulturou.cz

Před několika dny byl odstartován projekt - vydání knihy básní neslyšící básnířky Elišky Vyorálkové KAPIČKY TICHA, zde odkaz - http://knizni-starter.cz/projekty/25-kapicky-ticha.html.

Proč je vlastně kniha básní neslyšící básnířky Elišky tak zajímavá.  Na to je jednoduchá odpověď.  Pro neslyšící je český jazyk jazykem cizím. U Elišky je to naopak. Naučila se tak bravurně česky, že píše básně.

Tato kniha básní je psána v českém jazyce. Verše umožňují proniknout slyšícímu do nového světa, do nitra TICHA. Dokáží vtáhnout za ruku na jinou planetu a obrátit zrak a myšlenky do vlastního srdce.

Další výjimečností je to, že jedna z básní se dokonce zalíbila hudebnímu skladateli Zdeňku Královi a nazpíval ji František Segrado. 

Tento projekt je jedním z mála, který nás seznamuje s kulturou neslyšících. Tato kulturní a jazyková menšina je v České republice hodně opomíjena. Proto se naše nezisková organizace rozhodla je podporovat.

Máte jedinečnou možnost podpořit  tento projekt také, a to prostřednictvím Knižního startéru.  http://knizni-starter.cz/projekty/25-kapicky-ticha.html

Děkujeme za podporu.

Evropský institut kulturních a mírových studií, spolek

www.eikms.eu, www.malujemevsichni.euTagy: Eliška Vyorálková, Kapičky ticha, kniha, sbírka poezie


Přidej komentář