Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Koncerty, festivaly, akce - březen v Novoměstské radnici

Prague Spirit Festival
Prague Spirit Festival
01.03.2014 15:39 | redakce ZaKulturou.cz

BŘEZEN  2014:

 

VÝSTAVY

 

  • Kurz Akademie současné fotografie 2012/13

 

4. 3. – 16. 3. – Galerie v přízemí, otevřeno denně od 10:00 do 18:00 h, vstup zdarma

Výstava představuje závěrečné projekty úspěšných absolventů kurzu Akademie současné fotografie 2012/13, který pořádá Matela Studio. Vzhledem k rozdílným tématům a způsobům pojetí jednotlivých autorů je na výstavě zastoupena klasická dokumentární fotografie, výtvarná stylizace i výrazně konceptuální přístupy.

 

  • Světlo mého života

 

5. 3. – 21. 3. – Mini galerie, otevřeno denně od 9:00 do 20:00 h, vstup zdarma

Výstava fotografií od dětí z Kliniky dětské hematologie a onkologie FN v Motole. Fotografický projekt Sv ětlo mého života probíhá na dětské klinice již od roku 2001. Dává nemocným dětem nejen možnost rozptýlit se, ale i naučit se základům fotografování. Výstava také představuje tvorbu těch dětí, které se v rámci poléčebného projektu dále fotografování intenzivně věnují. Svět jinýma očima – očima dětí, které i v těžkém životním období dokáží svou tvorbou originálně a poutavě oslovit své okolí.

 

  • Neviditelná výstava

 

Dlouhodobá expozice ve výstavních sálech ve II. patře, otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hod. Vstupné – informace na tel. 777 787 064.

Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Po hodině v naprosté tmě s nevidomým průvodcem, kde se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu, si můžete prohlédnout viditelnou část výstavy.

 

 

KONCERTY:

 

  • Cyklus koncertů STYLOVÉ VEČERY 2014 - koncert KLASICKÝ VEČER s HARMONY PRAGUE

28. 3. Velký sál, začátek v 19 hodin, vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč (VÝHODNÁ CENA: vstupné na cyklus 5 koncertů plné 1000 Kč, snížené 650 Kč

Komorní orchestr HARMONY PRAGUE se na Novomětské radnici setká se svými posluchači na druhém koncertě z  cyklu STYLOVÉ VEČERY, které proběhnou v průběhu roku 2014. Na tomto koncertě zazní hudba skladatelů období klasicismu. Vedle neopominutelného W. A. Mozarta zazní i méně často uváděná díla dalších skladatelů klasicismu, významného českého skladatele doby klasicismu J. Myslivečka, stejně tak jako skladatele francouzského původu Ch. de Saint-George, jehož koncert pro housle zahraje solista Miroslav Vilímec.

 

  • Cyklus koncertů ROMANTICKÝ NOVOMĚSTSKÝ KLAVÍR 2014 – zahajovací koncert „Vídeň sladká i bolestná“

 

4. 3. - Velký sál, začátek v 19 hodin, vstupné plné 200 Kč, snížené 100 Kč

Nejkrásnější skladby světové hudby, špičkoví čeští i zahraniční interp reti, překvapení v podobě účasti mladé vycházející hvězdy na každém z koncertů - to vše a mnohem více nabízí Romantický novoměstský klavír. Nevšední cyklus komorních koncertů uvádí Ivo Kahánek i v letošním roce. Zahajovací koncert je večerem tří skladatelů, kteří ač spojeni svým osudovým městem i výjimečnou schopností rozeznívat ta nejskrytější zákoutí duše, se nikdy osobně nepotkali – Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Schuberta a Johannese Brahmse. Tradiční český kamínek v mozaice tvoří Suita pro klarinet a klavír Viktora Kalabise.

 

AKCE

 

  • Losar 2141

 

1.3.  –  Všechny prostory NR, 14 – 24 hod, místo vstupného se vybírá příspěvek 200 Kč na adopci tibetských dětí 

Vítání tibetského Nového roku dřevěného Koně. Jednodenní kulturní festival vhodný pro širokou veřejnost všech věkových kategorií včetně rodin s dětmi s pestrou hudební nabídkou, včetně ukázek tradiční tibetské opery, zpěvů a tanců. Na programu jsou tematické filmové projekce, speciality tibetské kuchyně, stolní hry, výtvarné dílny pro děti, dětský koutek s programem, přednášky a workshopy tibetského buddhismu (meditace, jantrajóga, Tanec vadžry atd).
Návštěvníci si mohou vychutnat ukázky z tibetské opery a koncert Tenzina Tsedupa, člena tibetského souboru Tipa, tradiční i moderní tibetské tance v podání Tsering Dolker, Topgyala Gontse a Tendzina Tsedupa, koncert skupin Létající Koberec, Posmrtné zkušenosti, vystoupení Lenky Dusilové, manželů Havlových a manželů Kerle. Nebude chybět kontaktní žonglování a světelná show.

 

  • 4. Rondí ples, Společenský repertoár 16. a 17. století

15. 3. Mázhaus, otevřeno 19 – 23 hodin, vstupné v předprodeji 250 Kč (rezervace do 12.3. na hana@rond.cz), v den konání plesu 350 Kč. 

Ples se vším všudy! Akustická, dobová hudba, oblíbené tance 16. a 17. století, dobové recepty i nápoje a především veliká společenská událost… Vybalte své nejhezčí šaty, pohár na víno a vyberte si ze seznamu skladeb…. Těšíme se! K tanci akusticky zahrají: Housebroken consort a Chairé. Aby nebyly pokaženy dobové „kulisy“ plesu, vyhlašujeme na celou dobu akce kostýmovou povinnost renesance a raného baroka, Evropa

 

  • Prague Spirit Festival

21. – 22. 3.  – všechny prostory NR , otevřeno 8 – 21:30, vstupné – na místě nebo festival pass - info na www.praguespiritfestival.com

 

Prague Spirit Festival je věnován všem, kdo mají rádi lidi a rádi je potkávají. Bude Vám to umožněno prostřednictvím jógy, tance a hudby. Stačí mít otevřené srdce i oči a prožijete chvíle, které vás navijí energií po celý zbytek roku! A NEZAPOMEŇTE, ŽE PATŘÍME K SOBĚ!

DETAIL AKCE:

Pozvání Prague Spirit Festivalu přijali jógové superstars jako Dechen Thurman, jogín z New Yorku a také bratr známé herečky Umy Thurman, indický mistr Yogacharya Venkatesha, Jessica Stickler, Rebecca Halls a mnozí další.

Festival bude zahájen v Paláci Lucerna 20.3. 2014 v 18.00 hodin jarním védským rituálem MUDr. M. Ziskové a nasledovat bude jógová 60minutovka s Dechenem Thurmanem v pasáži Lucerna. Program bude pokračovat jógovou módní přehlídkou Pure Lotus, zdravým jarním rautem a koncertem v kavárně kina Lucerna. Program čtvrtečního večera bude pro všechny příchozí zcela zdarma.

21.3. a 22.3. se festival přesune na Novoměstskou radnici, kde se festivaloví hosté budou věnovat nejdříve profesionálním jógovým lektorům a následně i široké veřejnosti. Vyberou si nejen zkušení jogíni, ale i ti, kteří jógu nikdy nezkusili. Speciálně pro seniory jsme například připravili lekci Zdravá záda s Milanem Galatou ze Slovenska.

Kromě cvičení bude možnost si zajít na přednášky z oblasti zdravého životního stylu, meditaci nebo na sobotní koncert Petrose Haffenrichtera z Michova.

Festival pokračuje v neděli 23.3. v partnerských jógových studiích po celé Praze.

4. ročník festivalu se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy RNDr.T. Hudečka, PhD.

Více o programu na www.praguespiritfestival.com

 

  • CAFÉ NEUSTADT

 

Vstup z nádvoří NR. Otevřeno denně 8  - 24 h. 

Na Novoměstské radnici je otevřena kavárna Café Neustadt. Kromě výborné kávy a dobrého piva z Poličky se můžete těšit na řadu zajímavých akcí. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“, jehož cílem je vytvářet spontánní zákoutí ve veřejném prostoru, kdy Praha tak získá nový zvuk, je jedno piáno umístěno i na nádvoří NRInformace o konání akcí -  viz Facebook Café Neustadt.

 

  • Březnová představení divadla Minor jsou zrušena.

 

 

NEVÁHEJTE NAVŠTÍVIT NĚKTEROU BŘEZNOVOU VÝSTAVU, AKCI ČI KONCERT

NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI.Tagy: Festival, Koncert, Novoměstská radnice


Přidej komentář