Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ladronkafest 2019: sport, tanec, hudba a zábava naplno

Ladronkafest 2019
Ladronkafest 2019
10.09.2019 19:23 | redakce ZaKulturou.cz

Pražský park Ladronka ožije již v sobotu 14. září 2019 festivalem Ladronkafest. Letošní ročník největšího festivalu volnočasových a sportovních aktivit ve střední Evropě láká na volný pád z 10metrové věže či vyhlídku z horkovzdušného balonu. Vyzkoušet si můžeš oblíbený sport Harryho Pottera – famfrpál, stolní tenis hraný hlavou headis, projet se na sněžných bruslích a fandit můžeš nejlepším tanečnicím v Pole Dance v ČR. Hudbou tě nabijí talentované studentské kapely a rapper Cavalier.

Nebaví tě válet se doma na gauči, ale chceš zažít něco nového? V sobotu 14. září se park Ladronka promění v obrovské hřiště, kde si užiješ spoustu zábavy, adrenalinu a poznáš nového sporty a možná i kámoše. Letošní Ladronkafest pro tebe připravil výzvu v podobě skoku High Jump a spoustu dalších aktivit, které si můžeš pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet. Láká tě zahrát si jugger, headis, pořádné americké rugby, vyzkoušet si filipínské bojové umění Escrima, kin-ball, obout si skákací boty a naučit se triky v yoyování od mistrů ČR? Festival si nenechají ujít ani známé osobnosti: přijď si zakopat s fotbalovým reprezentantem Bořkem Dočkalem a poslechnout si cestovatelské zážitky z putování jižní Amerikou na motorkách herců Pavla Lišky a Jana Revaie. V rámci Ladronkafestu se uskuteční také charitativní dětský Běh pro Kuře. Celým festivalovým odpolednem tě bude provázet moderátor Béla En, který uvádí sportovní přenosy a na Ladronkafestu se ujme mikrofonu se stejným elánem.

„Sportovních akcí je celá řada, ale jedinečnost Ladronkafestu je v tom, že nabízí ucelenou nabídku rozmanitých volnočasových aktivit. Snažíme se tak přibližovat mladým lidem nové a zajímavé možnosti, jak se rozvíjet a užívat si volný čas smysluplně,“ říká Marián Hošek, radní pro sociální a zdravotní politiku Městské části Praha 6, která akci každoročně pořádá.

Hvězda pěvecké soutěže i mladí talenti

Již tradiční součástí programu Ladronkafestu je soutěžní klání studentských kapel. Také letos se do soutěže přihlásily zajímavé hudební skupiny i sólisté, kteří v anketě na webu festivalu www.ladronkafest.cz sbírají velký ohlas veřejnosti. Tři soutěžní kapely s největším počtem hlasů si zahrají před publikem na festivalu a získají zajímavé ceny od hudebního domu Music City. Na podiu to rozjede rapper Cavalier, který je známý svou spoluprací např. se zpěvákem Benem Cristovaem.  

Přehled sportovní organizací zastoupených na Ladronkafestu:

TJ Tatran Střešovice, T.J. Sokol I. Smíchov - oddíl Emeskai karate, Wellness studio120, T. J. Sokol Praha – Hanspaulka, Aikido Klub Praha, Klub Hirundo, Dětský čin roku, Lezení pro všechny, Česká rugbyová unie, 22.CZ | DVAADVACÍTKA, Prev-Centrum,  MZ Dance Team, T.J. Sokol Praha – Břevnov, 501. Legie Czech Garrison, Golfový klub GDSAP, SLUSNY.net, Nová Akropolis, Beachclub Strahov, Dandelion výtvarné dílny, WingTsun - víc než sebeobrana, HAPPY SKI SPORT s.r.o., Jugger.cz, Centrum Tance, Badmintonový klub Praha, Univerzitní sportovní klub Praha, Skupina Axé Capoeira CZ, Vandráci s.r.o., Jump It, Balloon Adventures Prague, Stubchaser, HESU - sportovní akademie Zuzany Hejnové, Sportovní klub 2018 - FitPra, FaceUp Technology, Český svaz kin-ballu, Prague Pegasus, Headis CZ, HOPsej.cz + Sněžné brusle Sled Dogs, MTB & TRIAL MRAVENIŠTĚ ŘÍČANY, Prague Lions, Svaz plážových sportů a další.Tagy: hudba, Ladronkafest 2019, sport, tanec, zábava


Přidej komentář