Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Letos Ratolest Fest vypukne na obou náplavkách, břehy i hladina Vltavy budou patřit dětským hrám

Ratolest Fest 2015
Ratolest Fest 2015
20.05.2015 22:33 | redakce ZaKulturou.cz

Letos Ratolest Fest vypukne na obou náplavkách, břehy i hladina Vltavy budou patřit dětským hrám. Sobota 30. května od 9:00 do 19:00. Přes 70 zážitků na jednom místě. VSTUP i přívoz ZDARMA Den plný zážitků pro rodiny s dětmi od 0 do 14 let.

Stanoviště českých olympioniků, kde se děti dozvědí, který sport se k nim hodí * Nábory malých: florbalistů, kajakářů, ragbistů, fotbalistů, baseballistů, lakrosistů, veslařů, softbalistů, basketbalistů, golfistů, horolezců, hokejistů, jachtařů, gymnastů, kickboxerů, jogínů či hráčů kolové* Tvůrčí dílny Národního divadla * Zásah hasičského člunu i lezecké záchranky *Výtvarná soutěž s filmem Mimoni * Malý Zoopark s překvapením * Dráha pro piloty odrážedel * Umělecké dílny od kresby až po řemeslnou výrobu * stanoviště JurassicWorld s dinosaury * Cvičení s kočárky * Autodráha i okruhy pro RC modely *Zóna pro malé dobrodruhy *Jízdy koloběžek * Skvělé festivalové menu* Loutková představení s filmem Malý pán *Parník do Zoo *Soutěže, závody a desítky aktivit na příjemném místě pro rodinnou sobotu


Sobota 30. května 2015
Náplavky Rašínova a Hořejšího nábřeží.
VSTUP ZDARMA
www.ratolestfest.cz www.facebook.com/ratolestfest


Ratolest Fest v kostce
Ratolest Fest je navržený tak, aby děti po dni plném zážitků spokojeně usnuly a dospělí načerpali inspiraci na prázdniny a školní rok. Nabízí víc než 70 interaktivních stanovišť tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací pracujících s malými i těmi nejmenšími. Seznamuje malé sportovce s menšinovými i olympijskými sporty. Stimuluje estetické cítění v mnoha výtvarných, hudebních i pohybových dílnách.


Ratolest Fest je součástí projektu Českého Olympijského Výboru:
Co je na Ratolest Festu jinak?
V areálu budete marně hledat připálené klobásy, alkohol nebo statické prodejní stánky. Festival vidí svět dětskýma očima a chce si pořád hrát. Ratolest Fest nepotřebuje doprovodný program. Celý areál je totiž jeden velký program. Na každém stanovišti můžete něco nového vyzkoušet, zažít nebo ochutnat. Ratolest Fest nabízí zážitky, ale hlavně představuje spoustu aktivit, kterým se děti i rodiny mohou věnovat po celý rok. Skvělé festivalové menu vaří pečlivě vybraní usměvaví kuchaři.
Inspirace pro rodiče na celý rok
„Špuntům všech velikostních a výkonnostních kategorií nabídnou obě náplavky tak široký výběr kratochvílí, že ani nebudou vnímat, jak běží čas, a večer spokojeně padnou do duchen. Věřím, že malé i velké osloví simulovaný zásah hasičského člunu Florián a maminky ocení třeba cvičení s kočárky, jógu nebo divadelní líčení v dílně Národního divadla. Pozornost jistě upoutá premiéra dráhy pro piloty odrážedel, festivalové menu nebo nadšení basketbalistů ze Sokola,“ doporučuje za Ratolest Fest Matěj Špirocha a zároveň dodává: „Festival v druhém ročníku navazuje na spolupráci s Českým Olympijským Výborem, jehož projektu Česko Sportuje je hrdou součástí. Jsem moc rád, že letos přivítáme opravdu velké stanoviště tohoto projektu. Děti se na něm po splnění několika úkolů dozvědí, pro který typ sportu mají vlohy, což si budou moci vzápětí ověřit na stanovištích areálu.“ „Snad každá pražská rodina týden co týden už od středy přemýšlí: Kam o víkendu s dětmi? Ratolest Fest děláme, abychom na tuto otázku dali jasnou odpověď. Na jednom místě nabídneme rodinám bohatý a netradiční program i spoustu podnětů pro volný čas o prázdninách či školním roce. Osobně se těším třeba na ragby pro nejmenší v podání RC Tatra Smíchov, na loutkové představení k novému českému filmu Malý pán nebo na vodní program v režii jachtařů, kajakářů a veslařů“: láká Luděk Valchář z pořádající Ratolest Fest s.r.o.

Závažná témata s úsměvem a poutavě
Ratolest Fest dává prostor osvětě hasičů i záchranářů. S oběma složkami dáváme dohromady program, který nabídne mnohem víc než tradiční „foukání do Anduly“.
Prcky, co ztratí rodiče z dohledu, ohlídají na stanovišti Dětského krizového centra, kde je spolehlivě zabaví v Mobilním planetáriu.Tagy: festival, Ratolest Fest


Přidej komentář