Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Loyca zahraje ve středu v Rock Café

loyca
mladá kapela LOYCA - promotion foto
21.09.2009 15:03 | Pražská rocková skupina Loyca, se opět vrátí do Rock Café. Na konci ledna letošního roku ve zcela zaplněném sále šlo o křest singlového CD, nyní půjde o speciální akustický koncert, který je naplánován na 23. září.

„Na koncert v Rock Café ze začátku letošního roku rádi vzpomínáme, přišlo opravdu spoustu lidí a koncert měl výbornou atmosféru. Rádi bychom naším akustickým vystoupením přispěli k návratu hudby do tohoto legendárního klubu,“ řekla zpěvačka Loycy Dana Yousifová.

V klubu Rock Café na Národní třídě stále probíhají technické úpravy, během nichž není v provozu hudební scéna. Hudba se v prostorách klubu měla rozeznít už začátkem září, ale kvůli odhlučnění se naplno začne hrát až okolo listopadu. Nyní probíhá speciální akce s názvem Unplugged café.

V rámci Unplugged café vystoupí pouze Loyca, The slots, Niceland a Imodium. „Původně jsme plánovali křest našeho nového videoklipu ve Futuru, nakonec jsme dali přednost koncertu v Rock Café. Momentálně pracujeme na nových skladbách, které se pravděpodobně objeví i na novém CD,“ dodal Jan Podzimek hrající v Loyce na bicí.

Kapelu Loyca tvoří od začátku roku 2008 kytarista Dandy Frutty, baskytarista Petr Lisac, bubeník Jan Podzimek a zpěvačka Dana Yousifová. Poslední koncert v Rock Café absolvovala slupina 27. ledna, kde se stal kmotrem CD se singly Human Shell a Lesson of the Fight Jakub Johánek ze 100°C.

Název Loyca vychází ze jména jihoamerického ptáka z čeledi špačkovitých – Sturnella Loyca neboli Vlhovce Dlouhoocasého. Nyní ho skupina používá jako své logo a symbol. Objevil se i na bookletu singlového CD, které bylo vydáno nejen k prvním narozeninám Loycy, ale také desetiletým výročím společného působení Dandy Fruttyho s Honzou Podzimkem. Mezi jeden z největších společných zážitků se stalo jejich vystoupení z roku 2002 v česko-australské kapele Astro Metro na legendárním Ozzfestu, tradičním putovním festivalu Ozzyho Osbourna.


Více o kapele na www.loyca.cz.

Přidej komentář