Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Majáles 2011 odmoderuje Tomi Paci

majales logo 2011
12.04.2011 11:57 | Festival vítání jara, studentský Majáles, se chystá překonat návštěvní rekord z minulých let. Pomoci by k tomu měl i známý český herec Tomáš Matonoha, který bude celým programem provádět. Během hlavního dne oslav se na čtyřech pódiích vystřídají největší hvězdy české a slovenské populární hudby. Výběr moderátora přitom nebylo nic lehkého. “Je to delikátní věc a naše nároky jsou vysoké,” uvádí hlavní koordinátor Rastislav Bekenyi. “Oslovovali jsme také Madonu, Petera Gabriala i Květu Fialovou, nakonec nabídku přijal Tomáš Matonoha,” dodává Bekenyi, když jako hlavní důvod oslovení Matonohy uvádí jeho smysl pro recesi. “Recese ke studentskému životu neodmyslitelně patří”, míní Bekenyi.

Uzavřen je také program první a čtvrté stage. Na hlavním pódiu vystoupí Chinaski, Divokej Bill, Tata Bojs, Monkey Business, Mig21, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Wohnout nebo UDG a nově také Midi Lidi, Xindl X, Prago Union, Puding Paní Elvisovej a Zóna A. „Myslíme si, že jde o dosud nejlepší hudební program oslav,“ uvádí hlavní koordinátor Rastislav Bekenyi.

Kromě známých interpretů dostanou svůj prostor i studentské kapely. „Postavíme pódium věnované pouze studentským kapelám, za celý den se jich představí celkem 10, což je opět nejvíc v historii Majálesů,“ uvádí tiskový mluvčí festivalu Štěpán Neubauer. Kapely, které mají zájem o vystoupení, se mohou přihlašovat na webu www.majales.cz do 27. března.

Mezi další připravované novinky letošního Majálesu patří i Majáles Fashion Market. Ten se taktéž stane součástí hlavního dne oslav a návštěvníci zde najdou velkou přehlídku tvůrců nezávislé módy, šperků, doplňků a plno dalších překvapení.
Tagy: Majáles 2011


Přidej komentář