Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně!

Majáles 2014
Majáles 2014
27.03.2014 17:36 | redakce ZaKulturou.cz

Kandidáti na krále

ČVUT David Kožušník

 zrušení papírových indexů

 voňavý třívrstvý toaletní papír na školních záchodech

 

ČZU Vojtěch Kubečka

 Jezírka v areálu obsypat pískem a udělat tam pláže. Z rektorátu postavit tobogán

 Zavést pokojovou službu na kolejích

 

UK Václav Chaloupecký

 Najít lék na kocovinu

 Mezifakultní mír

 

VŠE Filip Mayer

 Slevové kartičky pro studenty do barů

 Odpočívárna pro studenty VŠE

 

VŠCHT Miroslav Dragoun

 Automaty na lásku

 Dudácký festival – každé dva měsíce před školou

 

Studentské městečko

Studentské město se skládá ze zón pěti největších vysokých škol v Praze – UK, VŠE, ČZU, ČVUT a VŠCHT. Jednotlivé vysoké školy si ve spolupráci se studentskými spolky a organizacemi připravily bohatý program plný zajímavých aktivit od workshopů, přes zdi lásky až po nejrůznější exhibice a show. Každá zóna bude vyladěná v barvě univerzity a bude také sloužit jako meeting point pro studenty dané školy.

Součástí studentského města budou i další zóny. Vyroste zde velký International Island s prezentací zahraničních studentů, galerie ilustrací pod širým nebem, Sport n Fun zóna a také jedinečná Queer zóna. Všechny aktivity a zóny budou lemovat centrální Majáles boulevard, což bude dokreslovat atmosféru města.

„Čeká nás den nabitý tím nejlepším programem. Všechny aktivity budou přístupné návštěvníkům, vše si můžou vyzkoušet a osahat. Ve Studentském městě se mohou potkávat nejen mezi sebou ale i s umělci, sportovci a interprety. Bude to nejlepší den v roce!„ Štěpán Krpata

Majáles bezhotovostní

Majáles bude prvním festivalem v České republice, který nasadí bezkontaktní platby v plném rozsahu. Čipový náramek bude sloužit jako jediný platební prostředek v prostoru festivalu. Nahradí také tradiční tištěné vstupenky - náramek bude distribuován kupujícím v dárkové obálce.

Dodavatelem systému je společnost Intellitix, která již řešení pro čipové náramky úspěšně dodává na festivaly Tomorrowland v Belgii, Loopalooza a Coachella v USA, nebo Rock in Rio v Brazílii. V tuto chvíli společnost obstarala emisi celkem více než 5 milionů čipových náramků. Systém plateb IntelliPay získal v nedávné době certifikát Common Criteria EAL3+, což z něj dělá nejbezpečnější certifikovaný bezhotovostní systém na světě.

Technologie je založena na RFID čipech. Čip v náramku je pasivní a magnetická brána umí čip identifikovat. Databáze pak odpoví, zda má daný návštěvník povolený vstup, či jaký kredit má pro platby.

Jak to bude fungovat

Majálesy budou první na světě, kdo uvede čipový náramek ve třech úrovních. První z nich zajišťuje vstup, druhá úroveň umožní bezhotovostní placení v areálu. Poslední využití pokrývá tzv. social media, jedná se především o využití pro partnery. Ve svých zónách mohou návštěvníky identifikovat a snadno jim poslat fotky z atrakce, nebo např. využít jejich jméno pro předpřipravené dárky apod. Návštěvník, v případě zájmu, nemusí vyplňovat formuláře pro využití partnerské akce, ale jednoduše si “pípne”. Nových možností je nepřeberné množství a díky této technologii se otevírá úplně nový svět zapojení a aktivací návštěvníků. Majáles využije čipové náramky pro nové festivalové soutěže a volbu krále.

Každý z návštěvníků musí svůj náramek registrovat na webových stránkách Majálesu. Zde svůj náramek personalizuje základními údaji o sobě. Následně si na náramek může nabít peníze – na výběr má platební kartu, PayPal nebo převod na účet.

V místě akce je možné dobít náramek platební kartou, nebo běžnou hotovostí. Nevyčerpaný kredit se po akci vrací návštěvníkovi na účet. Náramek využije každý návštěvník už u vstupu. Zde budou brány, které rozpoznají, zda je náramek registrovaný a návštěvníka tak následně vpustí dovnitř. Praktické využití u stánku (ať už jde o občerstvení či merchandise) bude rychlejší než při použití hotovosti a bude vypadat následovně – zákazník přijde a „pípne“ svůj náramek na scanovacím zařízení. Obsluha vyplní objednávku, která se zákazníkovi ukáže a on ji druhým „pípnutí“ potvrdí a provede tak transakci. Doba obsloužení se díky bezkontaktním platbám zkracuje. V případě reklamace budou na místě připraveny reklamační stánky, kde bude možné nastalé situace okamžitě vyřešit a peníze přičíst zpět na účet.

Největším přínosem pro návštěvníka je zrychlení obslužnosti na akci. Výrazně rychlejší je jak odbavení vstupů na festival (odpadá výměna vstupenky za ID pásek), tak nákup čehokoliv na festivalu. Samotná platba náramkem probíhá v řádu milisekund, celý proces zaplacení zabere jednu vteřinu. Přitom dosud průměrný čas zaplacení piva vycházel na 30 vteřin. Prodejce tak zvládá obsloužit při stejném počtu výdejních míst mnohem více zákazníků. Dalším přínosem je zapojení návštěvníků do inteligentních her, propojení se sociálními sítěmi a větší bezpečnost - registrované náramky totiž půjde v případě ztráty nahradit.

Více informací a infografika na: http://praha.majales.cz/naramky/

Majálesland

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového dění, se ve středu 2. dubna mohou vzájemně seznámit, představit a především  provázat spolupráci v rámci dalších aktivit. Networking bude trvat po dobu jedné hodiny v klubu Zephyr  v Praze 1. Poté následuje velká party – MajálesLand. Akce, která startuje už ve 20:00 hodin přímo v klubu Zephyr Excelent Urban Pub&Club na Michalské 13 za účasti speciálního hosta Jara Smejkala. Poznej mezinárodní studenty, spolky, nasaj skvělou atmosféru a především zažij novou dimenzi zábavy! Přijď se mezi nás pobavit a užít si nejkrásnější měsíc jara – duben – měsíc lásky a studentů! 

Organizátory akce jsou Pražský Majáles,  AIESEC Praha, IAESTE ČR, AEGEE Praha, MOFE, International Students Club CTU in Prague, IAAS, ESN VŠE Praha – Buddy System, BEST Prague, ESC ICT Prague a Students for liberty. 

Vstupné je symbolické – studenti na ISIC za 50,-, ostatní za 90,-!

Univerzitní předprodejní místa


do 31.3. - 450 Kč
do 20.4. - 499 Kč
do 29.4. - 550 Kč (do vyprodání)

 

ČVUT

Infocentrum, Rektorát ČVUT (Šolínova 7)

Strahov, blok 1, vrátnice (Vaníčkova 7)

FBMI, paní Ida Skopalová

Kolej Bubeneč (pokoj 137, 1. patro)

 

ČZU

Kolej F, 2. patro

ČZU Shop v menze

SIC Café 

 

 

UK

Menza Právnická (nám. Curieových 7)

Menza Albertov (Albertov 7)

Menza Sport (José Martího 31)

Kolej Arnošta z Pardubic (Voršilská 144/1)

Kolej Jednota (Opletalova 38)

Kolej Petrská (Petrská 3)

Kolej Budeč (Wenzigova 20)

Kolej Švehlova (Slavíkova 22)

Kolej Otava (Chemická 954)

Kolej Kajetánka (Radimova 6)

Kolej Komenského (Parléřova 6)

Kolej Na Větrníku (Na Větrníku 1932)

Kolej Hvězda (Zvoníčkova 5)

Kolej 17. Listopadu (Pátkova 3)

Kolej areál Hostivař (Weilova 2)

 

PříFUK

ELSA Praha

Spolek mediků českých – SMČ

Motolák

 

 


VŠCHT

Café Carbon, VŠCHT Praha 

El-Magico Jižní Město

Kolej Volha (pokoj 107)

Kolej Sázava (pokoj 616)

 

VŠE

Kavárna Rajská budova VŠE, Žižkov

Kantýna VŠE - Nová budova, Žižkov

Večerka kolej Jarov

Večerka kolej Vltava, Jižní Město 

Večerka kolej Blanice, Jižní Město

O festivalech Majáles

Majálesy v Praze, Brně a Hradci Králové pořádá 11. rokem Studentská organizace StudentZone. Jde o akce s největší studentskou organizační základnou v ČR. Myšlenka "celoměstského" Majálesu je založena na spolupráci studentů napříč všemi vysokými a středními školami.

Výsledkem jejich práce je organizace jak akcí širšího programu oslav v Majálesovém měsíci studentů (tj. stavba májky, kandidátské večírky králů Majáles, celková kampaň králů a miss, pestré doprovodné akce), tak hlavního dne oslav (majálesový průvod, velké studentské zóny na Majáles OpenAiru, koncerty studentských kapel, volba krále, prince a miss Majálesu).

Studenti tvoří jasnou majoritu také mezi návštěvníky akcí, přestože je akce zcela otevřena veřejnosti. Proto má festival opravdový duch mládí a svůj nenapodobitelný genius loci.

 

Termíny festivalů:

Hradecký Majáles 2014: pátek 25. dubna

Pražský Majáles 2014: středa 30. dubna

Brněnský Majáles 2014: středa 7. květnaTagy: Majáles


Přidej komentář