Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Malujeme všichni 2015 - Den dětí

Malujeme všichni 2015 - Den dětí
Malujeme všichni 2015 - Den dětí
13.05.2015 18:02 | redakce ZaKulturou.cz

Nezisková organizace EVROPSKÝ INSTITUT KULTURNÍCH A MÍROVÝCH STUDIÍ připravila pro děti DEN DĚTÍ s názvem Malujeme všichni. Hudební knihovna je hrdý partner této akce.

Den dětí

Co nás čeká a nemine? Budeme malovat obrázky, sypat obrázky z písku, postavíme pohádkové město. Dále děti projdou pohádkovou cestou za pokladem a budeme soutěžit budeme o sladké odměny. Zkrátka den plný zábavy.

Kdy a kde

31. května 2015 od 10,00 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Projekt Malujeme všichni

Logo EVROPSKÝ INSTITUT KULTURNÍCH A MÍROVÝCH STUDIÍAkce je součástí projektu Malujeme všichni. Projekt Malujeme všichni je arteterapeutický projekt pro děti. Arteterapie je pro děti velkým přínosem v rozvoji hrubé i jemné motoriky a v rozvoji grafomotoriky. Zlepšuje se koordinace obou rukou, držení ruky, drobné pohyby prstů. Rozvoj motoriky je důležitý nejen pro řeč, ale i pro růst poznávacích činností, sociálního chování, apod. Vzájemná vazba je tak velká, že u dětí s narušeným vývojem motoriky je pozorován opožděný řečový vývoj a u dětí s narušenou komunikační schopností často zjišťujeme sníženou úroveň motorických dovedností. Během malování dochází k reedukaci pohybových schopností, dítě se uvolňuje, odreagovává a zbavuje se tím napětí. Zdokonalování jemné motoriky pro děti s postižením sluchu je nezbytně nutné i pro osvojování znakového jazyka, který je velmi často jediným možným prostředkem komunikace s okolním světem.

Přijďte s dětmi užijte si báječný den a pomozte nám.

Podpořte nás

Na projekt Malujeme všichni můžete přispět na transparentní účet:
Raiffeisen banka - 816 890 1001 / 5500.
Tagy: Den dětí


Přidej komentář