Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Nad Prahou se vznese balón s akrobatkou, zahájí festival Za dveřmi

compagnie des pieds perches
compagnie des pieds perches
01.07.2015 17:22 | redakce ZaKulturou.cz

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi zahájí projekt Brána do Fantazie. Přes 30 performerů, přechod provazochodce nebo heliový balón s akrobatkou, tak bude vypadat slavnostní otevření 7. ročníku festivalu Za dveřmi. Ten na týden přiveze do Prahy desítky souborů z Čech i zahraničí a rozzáří ulice města pouličním divadlem. Vstup na festival je zdarma.

Letos už posedmé bude Praha druhý červencový víkend žít pouličním divadlem. Festival Za dveřmi, který se koná od 13. do 18. července v centru Prahy a na Výstavišti Holešovice, přiveze to nejlepší z pouličního divadla, klauniády i nového cirkusu. Hned první den festivalu se vůbec poprvé v České republice představí pohyblivý, heliem plněný balón s akrobatkou. Tu doplní přechod uznávaného německého provazochodce Olivera Zimmermanna, který se jako jeden z 20 lidí na světě účastnil kilometrového přechodu po laně. Zahájením provede další 30 umělců, akrobatů a performerů. „Brána do fantazie je příběh o lidských snech a fantaziích, které neznají žádné hranice,“ naznačuje ředitel festivalu a režisér představení Jakub Vedral a dodává: „Vůbec poprvé v České republice budete moct vidět šestimetrový akrobatický balón. 165 metrů krychlových naplněných heliem se vznese společně s akrobatkou u Průmyslového paláce 13. července od 21.00 hodin. Tolik by stačilo na naplnění více než 14 000 balónků.“

Po pondělním zahájení bude festival pokračovat na dalších šesti místech Prahy. Vyjma Výstaviště Holešovice se na pouliční divadlo můžete těšit na Václavském a Jungmannovo náměstí, Můstku, Na Příkopě, Florenci i Andělu. „Festival Za dveřmi jsme letos rozšířili o nová místa. Z tradičního centra Prahy se dostáváme i na další křižovatky. Chceme, aby se lidé v každodenním shonu na moment zastavili, odpočinuli a užili příjemné chvíle,“ říká organizátorka festivalu Michaela Holbíková.

Festival Za dveřmi se bude konat po pondělním zahájení vždy od 16.00 hodin až do večera. Poslední představení začínají ve 21.00 hodin. Těšit se můžete například na francouzský soubor Underclouds Compagnie, polské Teatro KTO či Španěly Companyia La Tal a další desítky souborů.

Výjimku tvoří středa 16. a čtvrtek 17. července, kdy na holešovické Výstaviště se svým šapitó přijede Teatro Tatro. Nejlepší slovenští herci v představení Majster a Margaréta rozehrají příběh o lásce i zlu, o Bohu i Ďáblu. Vstupenky lze koupit v předprodeji v síti goout.cz

Více informací o festivalu najdete na www.zadvermi.cz


La Tal
Serious Clowns


Tagy: festival, Za dveřmi


Přidej komentář