Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Poupění Strýt tyjátr

Pozvánka - Poupění Strýt tyjátr
Pozvánka - Poupění Strýt tyjátr
26.04.2015 22:41 | redakce ZaKulturou.cz

Šestý ročník festivalu dětských hereckých, tanečních a hudebních souborů
Poupění *Strýt *tyjátr v neděli 17. května od 10,00 do 21,00 v Praze na Žofíně
Pořádá HaFstudio, spolupořadatel MČP1.

Děti dětem je mottem festivalu. Děti hrají, tančí a zpívají pro děti.
Vystoupí 12 dětských souborů a 2 soubory seniorů. Smyslem festivalu není předvést úroveň a vyspělost účinkujících souborů, ale dát prostor dětem, které se věnují umění pro zábavu, bez náročné přípravy k profesionalitě. Též pobavit a potěšit diváka, a to především dětského. Festival je veden v duchu pouličních divadel, celá atmosféra je tvořena i doprovodným programem jako jakási „divadelní pouť“.


Účinkujícími jsou děti z celé republiky, ze všech vrstev společnosti. Zdravé, handicapované, z dětských domovů, z menšin. Nejmladší účinkující jsou z mateřských školek.


Hosty v programu jsou soubory seniorů, které též zpívají a hrají divadlo dětem. Děti si ověří, že se babička s dědečkem i ve vysokém věku dokážou radovat, bavit se a tvořit.


Festival je vrcholem měsíční akce Poupění, kdy všechny děti mohou až do 13. května posílat svá vypoupěná dílka do Hafstudia. Jsou to obrázky, fotky,
básničky, písničky, zkrátka cokoliv děti (poupata) vytvoří (vypoupí). V závěru května potom proběhne v HaFstudiu výstava, dozvuky a ozvěny festivalu.
Patronkou festivalu je Bára Nesvadbová. Přijde dětem přečíst ze své knížky Garpíškoviny, aneb Bibi a čtyři kočky. S vítězem soutěže Poupění, která probíhá v květnu v HaFstudiu, pojede na velké šlapací labuti po Vltavě.
Patronem je Jan Václav Čep.


Bohatým doprovodným programem provádějí klauni, vědma, komisař Vrťapka, mimové, žongléři, chůdaři, kejklíři. Soutěžit a hrát si můžou děti i rodiče. V Okénku pro odvážné, na pódiu do mikrofonu, může kdokoliv předvést, co umí. Všichni budou odměněni pěknými cenami. Vše se odehrává ve výtvarné dekoraci Mgr. Báry Hubené. Nechybí výtvarné dílny. Hitem je Akademie malého architekta, projekt mladých architektů pro děti.Přidej komentář