Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Prague Coffee Festival 2014

Prague Coffee festival
Prague Coffee festival
06.11.2014 16:40 | redakce ZaKulturou.cz

Ve dnech 15. a 16. listopadu 2014 se uskuteční v hale č. 40 v Pražské tržnici v Holešovicíh 3. ročník  oslavy kávové kultury - Prague Coffee Festival.

Prague Coffee Festival vznikl v roce 2012 v týmu pražírny mamacoffee s myšlenkou podpořit kávovou kulturu a umožnit setkání všech, které káva zajímá. Ať již jde o profesionální baristy, kavárníky, ty, kteří s kávou teprve začínají i ty, kteří se s kávou již seznámili, ale chtějí se o ní dozvídat čím dál tím víc. Původní aktivitu mamacoffee neformálně loni a letos již zcela převzal nový spolek Coffee Embassy.

V posledních letech se kávě, především pak výběrové kávě a možnostem její přípravy, začala věnovat zvýšená pozornost i v řadách širší veřejností. To se pozitivně odrazilo také na návštevnosti dvou prvních ročníků Prague Coffee Festivalu. V letošním roce se organizátoři rozhodli zprostředkovat dvojnásobné množství kávových vjemů. Degustacemi, prezentacemi kaváren a pražíren, workshopy, přednáškami i kulturním programem naplnili oba víkendové dny a také přizvali zahraniční hosty, kteří se s návštěvníky budou moci prostřednictvím přednášek a diskuzí podělit o své bohaté zkušenosti.

„ Od loňského roku jsme ochutnali spoustu zajímavých káv, poznali nové pražírny, cestovali jsme za kávou na zahraniční kávové festivaly, veletrhy i na místa, kde káva roste a zpracovává se. Načerpali jsme novou inspiraci a zkušenosti, které doufáme, že se podaří návštěvníkům festivalu zprostředkovat.“ říká hlavní produkční Prague Coffee Festivalu, Eva Mrlíková.

Program bude skutečně nabitý. Na pěti barech se po celé dva dny budou připravovat kávy ze zajímavých českých i zahraničních pražíren a to jako espresso i formou alternativních kávových metod.  Kávy budou mít návštěvníci možnost ochutnat i v rámci řízených degustací tzv. cuppingů. Proběhne celá řada workshopů, kde si budou moci procvičit vlastní přípravu alternativních kávových metod a nebudou opomenuty ani teoretické informace. Cyklus přednášek odstartuje Ralf Rüller z berlínské pražírny The Barn přednáškou o základech pražení a o zařízení pražírny. O výběrové kávě bude hovořit Morten Wennersgaard ze společnosti Nordic Approach, zaměřující se na obchodování se zelenou kávou s důrazem na její kvalitu. Na téma obchodu bude také zaměřena diskuze 3 českých pražíren a jejich přístupech k nákupu káv. O své zkušenosti s kávovou kulturou v 7 evropských zemích se podělí autoři projektu European Coffee Trip a prostor bude věnován i úzce vymezeným tématům spojeným s kávou jako jsou chemické změny při šlehání mléka nebo baristické soutěže. Kulturní program přímo na místě konání Prague Coffee Festivalu bude zpestřen díky spolupráci se souborem Cirk La Putyka. Do správné festivalové nálady může všechny milovníky kávy uvést speciální předvoj v podobě promítání dokumentárního filmu A Film About Coffee o výběrové kávě z pohledu farmářů, pražičů a baristů, které proběhne 5. a 14. listopadu v pražském kině Atlas.

Prague Coffee Festival 2014 je pořádán Coffee Embassy z.s., která si klade za cíl propagaci kávové kultury a seznamování široké veřejnosti s tématy týkajícími se kávy, pěstitelů, zpracovatelů a nových trendů v tomto oboru. Tým Coffee Embassy se skládá z deseti zkušených baristů a je veden Zuzanou Černou – českou vítězkou v disciplíně Cup Tasting konané v rámci soutěže Barista roku 2014.

Prague  Coffee Festival 2014 by nemohl vzniknout bez laskavé záštity ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky a strarosty městské části Praha 7 a díky přispění našich partnerů. Generálního partnera Datart. Hlavních partnerů Becherovka, mamacoffee, Ekobal Rožnov, Zoot. Hlavního mediálního partnera Český rozhlas a partnerů Bio Vavřinec, Bezzera, ditting, kino Atlas, Marco, SCAE Czech Republic, Brita - Potten & Pannen, La Marzocco, Tiskárna Daniel, Cidrerie, NaPytel, Lindt & Sprüngli, Alpro ČR, Cirk La Putyka & Jatka 78, Philips Saeco, Parkhotel Praha, milkypitch, Stickers, Regina design, Viva Praha Choco-story,  Delikomat, Čajomír, Kino Brasil, Radio 1, JCDecaux, Storyous, A2, protišedi.cz, Go Out, Beverage & Gastronomy, City Bee, Lunchtime, Kam v Česku, Za kulturou.

Prague Coffee Festival  2014

15. a 16. listopadu

10 – 18 hod.

Hala č. 40 v Pražské tržnici v Holešovicích

www.coffeefest.cz

www.facebook.com/PragueCoffeeFestival

twitter.com/Prague_coffee


Prague Coffee festival
Prague Coffee festival


Tagy: festival, Festival kávy, Holešovice, káva, Prague Coffee Festival


Přidej komentář